رئیس جهاد کشاورزی گیلان خبر داد
رئیس جهاد کشاورزی گیلان، از انجام نشاء برنج در ۹۴ درصد اراضی شالیزاری خبر داد و گفت: در ۷۰ هزار هکتار نیز وجین انجام شده است
کد خبر: ۱۱۰۸۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴ 01 June 2023

بگزارش تابناک گیلان صالح محمدی، گیلان را دارای ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دانست و اظهار کرد: از این میزان بیش از ۹۴ درصد معادل ۲۲۳ هزار هکتار نشاء شده است.

وی همچنین از انجام وجین در سطح بیش از ۷۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان خبر داد و بیان کرد: امسال با کم آبی مواجه هستیم و لذا کشاورزان در مرحله دوم آبگذاری حتما از کود پتاسه استفاده کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفت وگوی خبری، استفاده از کودهای فسفاته و پتاسه را موجب مقاومت گیاهچه برنج در مقابل تنش خشکی دانست و تصریح کرد: همچنین گیاه در مقابل آفات و بیماری های برنج به ویژه کرم ساقه خوار مقاوم می شود.

محمدی با اشاره به روند مطلوب رعایت تقویم زراعی از سوی کشاورزان گیلانی، گفت: با توجه به کمبود منابع آبی در فصل کشاورزی از کشاورزان می خواهیم همچنان مطابق تقویم زراعی پای در شالیزارهایشان بگذارند.

وی با اشاره به استقبال شالیکاران استان از نشاء مکانیزه برنج در سال جاری، اضافه کرد: سال گذشته ۷۰ درصد اراضی به روش مکانیزه کشت شد، اما امسال تاکنون حدود ۸۰ درصد بوده است

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار