کد خبر: ۱۰۹۶۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲ 11 March 2023

رانش جاده ماسوله در پی بارش ۹۰ میلیمتری/ رفع مشکل پل ماکلوان تا شب عیدرانش جاده ماسوله در پی بارش ۹۰ میلیمتری/ رفع مشکل پل ماکلوان تا شب عید

تابناک/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان گفت: بارش شدید باران در شهرستان فومن دو حادثه ایجاد کرده که شامل رانش جاده ماسوله و نشست پل ماکلوان است.

امیر مرادی در گفت وگو با تابناک، با اشاره به صدور هشدار هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران طی پنجشنبه، ۱۸ اسفند ماه، اظهار کرد: شاهد بارش ۹۰ میلیمتری در فومن بودیم.

وی با بیان اینکه بارش شدید و حجم بالا طی چند ساعت موجب آب گرفتگی و طغیان رودخانه ماسوله رودخان شد، افزود: بارش شدید باران در شهرستان فومن دو حادثه ایجاد کرده که شامل رانش جاده ماسوله و نشست پل ماکلوان است.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با بیان ابنکه پل ماکلوان در چند نقطه دچار خسارت شده است، تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت خطرناک بوده و عبور وسائل نقلیه سنگین از جاده ماسوله و پل ماکلوان ممنوع است و تنها خودروهای سواری به صورت یکطرفه امکان عبور دارند.

مرادی، از برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان فومن با حضور مدیران کل دستگاه ها خبر داد و گفت: از مناطق حادثه دیده بازدیدهای لازم به عمل آمد و طی ۴۸ ساعت آینده برآورد خسارت صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه راهداران هم اکنون در حال عملیات بازسازی جاده و پل هستند، خاطرنشان کرد: طی ۱۰ روز آینده عملیات به اتمام می رسد تا در آستانه عید نوروز، مشکلی در تردد نداشته باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان همچنین به بارش ۴۵ میلیمتری باران در شهرستان رودبار و طغیان رودخانه های شاهرود و قزل اوزن اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم این بارش ها آورد خوبی را برای سد سفیدرود رقم بزند

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار