لزوم احیای واحد‌های راکد صنعتی در گیلان
کد خبر: ۱۰۵۹۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷ 03 August 2022

مدیرکل صمت گیلان: واحد‌های صنعتی راکد باید به چرخه تولید بازگردند.

به گزارش تابناک گیلان ؛ مدیر کل صنعت معدن و تجارت گیلان در دیدار با سجاد دده جانی بازرس کل استان گیلان گفت: احیای واحد‌های راکد صنعتی بزرگترین گام در جهت تحقق شعار سال است.

تیمور پورحیدری به اتفاق معاونین این اداره کل به دیدار بازرس کل جدید استان گیلان رفت و با ارائه گزارشی پیرامون وضعیت حوزه کاری خود اظهار داشت: علیرغم ثقل کشاورزی و گردشگری گیلان ، توسعه صنعتی به سرعت در این استان در حال شکل گیری است.

مدیر کل صمت استان وجود بیش از ۲ هزار واحد صنعتی را نشان از توسعه فعالیت‌های صنعتی در استان دانست و گفت: حدود ۶۰۰ واحد راکد صنعتی داریم که عمدتاً در تملک بانک‌ها به علت عدم پرداخت به موقع اقساط تسهیلات مشمول جریمه شده یا درگیر جرایم مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی هستند و برخی آن‌ها نیز درگیر مشکلات حقوقی و قضایی به علت اختلاف بین شرکا می‌باشند.

تیمور پورحیدری با بیان اینکه برای احیا و رفع مشکل واحد‌های تعطیل، ستاد احیای واحد‌های راکد و تملک شده در استان تشکیل شده است افزود: در برش استانی راه اندازی ۶۸ واحد صنعتی راکد به ما تکلیف شده است که تاکنون با برگزاری دو جلسه ستاد احیا بیش از ۲۰ واحد صنعتی تعیین تکلیف و راه اندازی شده اند.

تیمور پورحیدری با اشاره به اینکه اگر تمام همت خود را در حفظ صنایع موجود و احیای واحد‌های راکد به کار گیریم گام بزرگی در تحقق شعار سال برداشته‌ایم ، اضافه نمود : با راه اندازی ۶۰ واحد راکد پیش‌بینی شده، زمینه اشتغال ۵ هزار نیروی جدید در حوزه صنعت فراهم می‌گردد.

مدیرکل صمت گیلان در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت ۱۳۰ هزار واحد صنفی در گیلان اشاره نمود و گفت: ساماندهی بازار و نظارت بر انتخابات اتحادیه‌های صنفی با شفافیت کامل از مسئولیت‌های خطیر دیگری است که این اداره کل در حال انجام آن است.

تیمور پورحیدری عدم اجرای مصوبات قانونی کارگروه رفع موانع تولید را از چالش‌های بزرگ بخش تولید دانست و تاکید کرد: بی توجهی به اجرای این مصوبات از سوی برخی از بانک‌ها و نهاد‌های مرتبط با تولید به صورت کاملاً شفاف به سازمان بازرسی جهت برخورد قانونی گزارش خواهد شد تا با حمایت آن اداره کل بتوانیم گام‌های مهمی در راستای تحقق شعار سال و انجام تکالیف قانونی برداریم.

همچنین در این دیدار سجاد ده ده جانی، بازرس کل استان گیلان ضمن قدردانی از عزم و اراده متولیان بخش تولید استان اظهار داشت: تحقق شعار سال و عمل به منویات مقام معظم رهبری تکلیف همه دستگاه‌های دولتی و اجرایی می‌باشد و هر جا اهمال و سستی مبنی بر عدم حمایت از تولید باشد بدون اغماض برخورد خواهیم کرد.

بازرس کل استان با تاکید بر حمایت همه جانبه در راستای احیای واحد‌های صنعتی راکد تصریح کرد: روند اجرای مصوبات قانونی کارگروه رفع موانع تولید را در راستای تسهیل گری در امور تولید و توسعه اشتغال استان با جدیت تمام رصد و پیگیری خواهیم کرد.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار