با ورود هوشمندانه حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه گیلان؛
کد خبر: ۱۱۶۹۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۹ 04 June 2024

تابناک/گیلان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان لنگرود در استان گیلان، اعضای باندی را که اقدام به جعل‌نامه و مختومه کردن چند پرونده کرده بودند، شناسایی کردند به گزارش تابناک گیلان.

بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری گیلان امروز ۱۴ خرداد ماه، حفاظت و اطلاعات و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان لنگرود در استان گیلان در بررسی پرونده‌های اجرای احکام کیفری با موضوع مهمی در مورد چند پرونده برخورد می‌کنند و متوجه می‌شوند در این پرونده‌ها نامه رفع بازداشت اسناد بازداشت شده بابت قرار وثیقه صادر شده و یا اینکه در مورد دیگری، پرونده بدون اجرای دادنامه مختومه شده است.

در اصل‌ کارکرد ویژه گروه موصوف این بوده است که با همکاری و همدستی چند نفر از کارکنان اداری دادگستری و با توسل به اقدامات مجرمانه و جعل نامه‌های مکانیزه، اقدام به مختومه کردن چند پرونده اجرای احکام کیفری و رفع بازداشت از وثایق می‌کرده است.

در پی بروز موارد مورد اشاره، موضوع به سرعت مورد بررسی حفاظت اطلاعات قوه قضاییه و دادگستری کل استان قرار می‌گیرد و دو نفر از محکومینی که پرونده‌هایشان بدون اجرای حکم مختومه شده بود، جلب می‌شوند.

‌با آغاز تحقیقات از محکومین جلب شده، محکومین دو نفر از عاملین اصلی تشکیل شبکه رشا و ارتشا را معرفی و این افراد با اقدام فوری دادگستری کل استان بازداشت می‌شوند.

به گزارش ایسنا و نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، با دستگیری متهمان و مطابق اظهارات آنها پای سه نفر از کارکنان اداری دادگستری نیز به پرونده باز شده و این افراد هم پس از بازداشت و انجام تحقیقات به ارتکاب بزه مذکور اقرار می‌کنند.

مطابق اطلاعات به دست آمده تمامی متهمان بازداشت شده با صدور قرار تأمین کیفری به زندان اعزام شده‌اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار