استاندار گیلان در بازدید از باغات کاشت صنوبر صومعه‌سرا:
کد خبر: ۱۱۶۹۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۵ 31 May 2024

رشد زراعت چوب نیاز کارخانه های فعال فرآوری چوب گیلان را تامین می کندرشد زراعت چوب نیاز کارخانه های فعال فرآوری چوب گیلان را تامین می کندرشد زراعت چوب نیاز کارخانه های فعال فرآوری چوب گیلان را تامین می کند

استاندار گیلان گفت: زراعت چوب منجر به تامین چوب مورد نیاز کارخانه های فعال در صنعت چوب شده و در بحث صادرات نیز می‌توان به توفیقاتی رسید.
به گزارش خبرنگارتابناک گیلان اسدالله عباسی عصر امروز (پنجشنبه) در جریان بازدید‌ از باغات کاشت صنوبر و زراعت چوب در شهرستان صومعه‌سرا با اشاره به اینکه مناطق صومعه سرا و غرب گیلان در بخش زراعت چوب فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: با منابع طبیعی صحبت شده تا برخی از زمین‌های اراضی ملی نیز تحت اجاره کشاورزانی که فعالیت در زراعت چوب دارند قرار بگیرد.
وی با اشاره به کارخانه هایی که در بخش سلولزی، نئوپان و غیره در گیلان فعال بوده و نیاز به چوب دارند، افزود: تولید نیاز چوب کارخانه ها منجر به تکمیل زنجیره تولید و عرضه می‌شود بنابراین برای اینکه این نیاز تامین شود باید صنعت چوب در گیلان رشد بیشتری داشته باشد.
استاندار گیلان با بیان اینکه با حمایت دولت کشاورزان می‌توانند علاوه برزراعت برنج به زراعت چوب نیز بپردازند، افزود: تاکید شد تا اراضی ملی و حتی زمین‌هایی که در تصرف برخی کشاورزان بوده تحت اجازه کشاورزان قرار بگیرد تا در تولید زراعت چوب فعالیت کنند و اینگونه میزان تولید زراعت چوب در گیلان افزایش پیدا کند.
عباسی با اشاره به اینکه رشد زراعت چوب منجر به تامین چوب مورد نیاز کارخانه های فعال در صنعت چوب شده و در بحث صادرات نیز می‌توان به توفیقاتی رسید، گفت: رشد زراعت چوب منجر به بی نیازی از واردات چوب شده و زنجیره تولید داخلی رقم می‌خورد.
استاندار گیلان با اشاره به شرایط اقلیمی تولید زراعت چوب در گیلان گفت: صنعت کشاورزی چوب هم باعث حفظ جنگل‌های هیرکانی شده و هم از سم پاشی بی نیاز بوده و آبیاری خاصی هم لازم ندارد.
وی افزود: توصیه ویژه در کشاورزی چوب این است که برنج کاری تبدیل به زراعت چوب نشود یعنی در شالیزارهای برنج تغییر کاربری صورت نگیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار