فرماندار شفت تشریح کرد

آخرین وضعیت روستای امامزاده ابراهیم پس از آتش سوزی

کد خبر: ۱۱۶۸۸۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۴ 28 May 2024

مهدی نقدی در گفت وگو با تابناک گیلان، با اشاره به آغاز آواربرداری از ساختمان های خسارت دیده و سوخته ناشی از آتش سوزی روستای امامزاده ابراهیم شهرستان شفت، اظهار کرد: از جمعه گذشته کار آواربرداری شروع شده و ادامه دارد و شاهد همکاری خوب اهالی و اداره بنیاد مسکن شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه کار آواربرداری دارای پیشرفت ۳۰ درصدی بوده و ادامه خواهد داشت، افزود: آواربرداری تا یک ماه آینده به اتمام می رسد.

فرماندار شفت از انجام کامل نقشه برداری از بلوک ها و واحدها قبل از آواربرداری خبر داد و خاطرنشان کرد: اجازه ندادیم که حق کسی ضایع شود و لذا دو اکیپ کارشناسی اداره بنیاد مسکن در منطقه مستقر شدند تا کار نقشه برداری به درستی انجم و مالکین و حدود واحدها مشخص شود.

نقدی هر بلوک را دارای یک تا سه طبقه دانست و بیان کرد: برای هر طبقه(واحد) تسهیلات چهار درصد با بازپرداخت ۱۷ ساله ۳۵۰ میلیون تومانی تخصیص یافته و مالکان تا سه سال فرصت دارند که واحدهای خسارت دیده را بسازند.

وی از هماهنگی با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان جهت صدور رایگان پروانه ساخت و نظارت بر پروژه ها خبر داد و گفت: یک شعبه از اداره بنیاد مسکن شهرستان در روستای امامزاده ابراهیم مستقر شده و لذا نیازی نیست که افراد جهت دریافت پروانه به شهر مراجعه کنند.

فرماندار شفت با اشاره به پیگیری‌های استاندار گیلان جهت تخصیص تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان، یادآور شد: از مجموع ۱۳۰ بلوک خسارت دیده، ۶۰ بلوک (معادل ۱۲۰ واحد) دارای بیمه بودند و لذا مراحل پرداخت خسارت از ۲۵۰ میلیون تومان تا سقف یک میلیارد تومان در حال انجام است.

همچنین از استقرار شعب مرتبط با اسناد ملکی و هویتی همچون ادارات ثبت احوال و ثبت اسناد در منطقه مذکور خبر داد و اضافه کرد: افراد می‌توانند شناسنامه و سایر مدارک هویتی خود را مجددا دریافت کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار