کد خبر: ۱۱۶۸۳۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴ 25 May 2024

آیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان دادآیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان دادآیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان دادآیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان دادآیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان دادآیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان دادآیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان دادآیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان دادآیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان داد

تابناک/گیلان امام جمعه لنگرود با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب مبنی بر اینکه «شهدا مظهر قدرت ملت ایران هستند»، اضافه کرد: آیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان دادبه گزارش خبرنگارتابناک گیلان.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نقوی در مراسم بزرگداشت شهادت آیت الله رئیسی، رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان که در کومله برگزار شد، با اشاره به برگزاری مراسمات باشکوه عزاداری برای خادم الرضا(ع) در شهرستان لنگرود، اظهار کرد: همگان نماز لیله الدفن را برای شهدا اقامه کنند.

وی با بیان اینکه ملت ها در طول تاریخ یا آینده سازند و یا براساس آینده ای که دیگران برای آنان می سازند، زندگی می کنند، افزود: برخی از ملت ها ظرفیت آینده سازی برای جامعه خودشان را ندارند و لذا نمی توانند آینده جهان را رقم بزنند و در معادلات بین المللی نقش و اثر داشته باشند.

امام جمعه لنگرود برخی از ملت ها را آینده ساز دانست که توان رقم زدن آینده خود و جهان را دارند و عنوان کرد: کشورها و ملت های دارای پیشینه تاریخی و تمدنی و برخوردار از ظرفیت های مردمی و اجتماعی و علمی و صنعتی ظرفیت آینده سازی را پیدا می کنند و لذا انقلاب اسلامی ایران ادعای آینده سازی دارد و در میدان عمل هم به اذعان دولت و دوست این ادعا را ثابت کرده که می تواند آینده خودش را رقم بزند و تمدن سازی کند و بنا دارد که آینده جهان را بسازد.

حجت الاسلام نقوی، آینده سازی و تمدن سازی جهانی را جزو آرمان های انقلاب دانست و بیان کرد: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم از این آینده سازی و تمدن سازی یاد کرده که مقدمه ساز آرمان ظهور است؛ یعنی نمی توانیم انقلابی باشیم و آرمان آینده سازی جهان را نداشته باشیم.

امام جمعه لنگرود با بیان اینکه ملت ایران روز به روز انقلابی تر شده و معرفت جوانان نسبت به آرمان های انقلاب عمیق تر می شود، خاطرنشان کرد: این انقلاب برپا شده تا آینده ساز و تمدن ساز باشد؛ کسی تصور نمی کرد انقلاب اسلامی پیروز شود و بماند، اما امروز چنان قدرت و عظمتی پیدا کرده که در خیابان های آمریکا آرمان های انقلاب را فریاد می زنند و در دانشگاه های اروپا به زبان فارسی شعار می دهند.

وی انقلاب اسلامی را آینده ساز جهان دانست و گفت: حاج قاسم پرورش یافته مکتب اسلام ناب و انقلاب و امام بود و توانست شخصیتی جهانی پیدا کند؛ شهید آیت الله رئیسی نیز در همین مکتب به یکی از سیاستمداران برتر دنیا تبدیل شده است.

حجت الاسلام نقوی با بیان اینکه هیچ کشور و ملتی ظرفیت تربیت چنین شخصیت هایی را ندارد، عنوان کرد: نباید در معرفی شخصیت شهید رئیسی به اخلاق مداری و متواضع بودن ایشان بسنده کرد، بلکه باید از مواضع و مدیریت و ولایتمداری ایشان گفت.

وی با تاکید بر اینکه باید آیت الله رئیسی را یک مکتب ببینیم؛ نه فقط شخصیتی اخلاق مدار و متواضع، یادآور شد: باید سیاست و اخلاق و عبادت و ولایتمداری و استکبارستیزی و شجاعت و... شهید رئیسی را با هم ببینیم تا مکتب شهید رئیسی را بشناسیم و برای تمدن سازی از آن الگو بگیریم.

امام جمعه لنگرود با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب مبنی بر اینکه «شهدا مظهر قدرت ملت ایران هستند»، اضافه کرد: آیت الله رئیسی در سازمان ملل قدرت ملت ایران را نشان داد.

حجت الاسلام نقوی تلاش های شهید امیرعبداللهیان در عملیات وعده صادق را یک شاهکار دانست و بیان کرد: این شهید بزرگوار نیز مانند رئیس جمهور شهیدمان جهادی بود و با منطق استوار ملت ایران با دنیا گفتگو می کرد؛ نه از روی ضعف.

وی مکتب آیت الله رئیسی را مکتب خدمت، مقاومت، ولایتمداری و حمایت از محرومان دانست و اظهار کرد: رئیسی شخص نبود، راه و مسیر بود و امروز باید فردی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنیم که مردمی و استکبارستیز و ولایتمدار باشد.

امام جمعه لنگرود به تایید و تمجید رهبر انقلاب از دولت آیت الله رئیسی اشاره کرد و گفت: شهید رئیسی در سفرهای استانی بدون واسطه دغدغه مردم را می شنید و مردم را نسبت به آینده انقلاب امیدوار می کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید مجموعه مکتب انقلاب را که ظرفیت تربیت چنین شخصیت هایی را دارد، بشناسیم و آینده کشور را به دست این مکتب دهیم.

وی با اشاره به سالروز حماسه فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس، یادآور شد: علیرغم کمک های جهانی به صدام، خرمشهر را آزاد کردیم و این پیروزی جز با روحیه جهادی امکان پذیر نبود؛ امام فرمود که «خرمشهر را خدا آزاد کرد» تا نگاه و باور توحیدی را به رزمندگان یادآوری کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار