محمدمهدی برومندی در حاشیه بازدید از کارخانجات چای لنگرود
کد خبر: ۱۱۶۷۳۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳ 17 May 2024

سالانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی داریمسالانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی داریمسالانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی داریمسالانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی داریمسالانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی داریمسالانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی داریمسالانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی داریمسالانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی داریم

محمدمهدی برومندی در حاشیه بازدید از کارخانجات چای لنگرود در گفت وگو با خبرنگارتابناک گیلان، با بیان اینکه سالانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی داریم، اظهار کرد: حدود سه میلیارد دلار از این درآمد مربوط به حوزه باغبانی است به گزارش تابناک گیلان.
وی با اشاره به برنامه ریزی های وزارت جهاد کشاورزی در بخش گیاهان دارویی به ویژه طی چند سال اخیر، افزود: در حال حاضر 300 هزار هکتار از اراضی کشور تحت کشت گیاهان دارویی است و سالانه حدود 500 هزار تن انواع گیاهان دارویی را تولید می کنیم.
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دولت سیزدهم حمایت ویژه ای از محصول چای دارد، تصریح کرد: دولت همه ساله برای تولید و خرید چای از چایکاران و کارخانجات حمایت می کند و در سال جدید نیز شاهد افزایش قیمت خرید برگ سبز بودیم؛ همچنین پرداخت بخشی از هزینه خرید برگ سبز توسط دولت انجام می شود.
برومندی با اشاره به دستور ویژه وزیر جهاد کشاورزی در سال 1402 جهت کمک به رونق تولید و خرید چای، خاطرنشان کرد: با دستور وزی جهاد کشاورزی واردات چای خارجی بسیار محدود شد؛ این در حالی است که از واردات بالای 65 هزار تنی چای در سال به 40 هزار تن در سال گذشته رسیدیم.
وی ادامه داد: برای نخستین بار، واردکنندگان چای را مکلف کردیم به ازای خرید چای داخلی، چای وارد کنند؛ هم اکنون حدود 13 هزار تن از چای باقی مانده در انبار کارخانجات چایسازی استان خارج شده و شرایط را برای خرید برگ سبز جدید فراهم کردیم و مشکلی در برداشت و خرید نداریم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی کشاورزی و تامین غذا را مردمی ترین بخش اقتصاد دانست و گفت: در بخش کشاورزی نیازمند مشارکت حداکثری مردم هستیم و لذا وزارتخانه جهاد کشاورزی در سال «جهش تولید با مشارکت مردم» برای تقویت ارتباط با مردم و افزایش مشارکت مردم در تولید ملی برنامه ریزی های لازم را انجام داده است.
وی از تشکیل ستاد جهش تولید در وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و بیان کرد: جهاد کشاورزی توسعه گلخانه ها و اصلاح و احیای باغات و راه ندازی واحدهای تامین گوشت و... را در دستور کار دارد تا سهم مشارکت مردم در تولید ملی را افزایش دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار