صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان
کد خبر: ۱۱۶۷۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰ 17 May 2024

صالح محمدی در گفت وگو با خبرنگارتابناک گیلان، با اشاره به آغار پر شتاب فصل کشاورزی در استان گیلان در بخش های مختلف زراعت و باغبانی و دام و طیور، اظهار کرد: یکی از محصولات مهم، با ارزش و استراتژیک گیلان، چای است به گزارش تابناک گیلان.
وی با بیان اینکه سفر معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی به گیلان در راستای بررسی و رفع مشکلات صنعت چای استان و پیرو مطالبات استاندار و باغداران چای و صاحبان صنایع چایسازی طی امروز انجام شد، تصریح کرد: با توجه به ملاقات معاون وزیر با استاندار و همراهی با نماینده منتخب مردم لنگرود در مجلس جهت بازدید از کارخانجات چایسازی و صنایع بسته بندی، دیدار و گفت و گویی با تجار و تولیدکنندگان با محوریت جلوگیری از واردات بی رویه چای انجام گرفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تشکیل کارگروه چای سنواتی و ساماندهی واردات چای خبر داد و گفت: وزیر جهاد کشاورزی سال گذشته کمترین حجم واردات چای را داشته که در راستای حمایت از تولید این محصول است.
محمدی زراعت برنج را یکی دیگر از بخش های مهم کشاورزی استان گیلان دانست و متذکر شد: از مجموع 238 هزار هکتار از اراضی شالیزاری اسان، شاهد اجرای شخم اولیه در 220 هزار هکتار از اراضی هستیم.
وی با بیان اینکه عملیات نشاء برنج در 120 هزار هکتار از شالیزارهای استان انجام شده است، گفت: وسعت نشاء روز به روز در حال افزایش بوده و امیدواریم کشاورزان نهایت بهره را از بارش های به هنگام این ایام سال ببرند تا سال زراعی جاری را با مدیریت خوب منابع آبی پیش ببریم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار