کد خبر: ۱۱۶۶۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۱ 13 May 2024

محمدحیدری در گفت وگو باخبرنگارتابناک گیلان، با اشاره به آغاز چین بهاره برگ سبز چای در شهرستان رودسر اظهار کرد: در چین اول بهاره سال گذشته ۱۰ هزار تن برگ سبز چای از کشاورزان چایکار این شهرستان خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه خرید برگ سبز چای در شهرستان رودسر از ۸ اردیبهشت آغاز شده است، افزود: شهرستان رودسر دارای ۸ هزار چایکار و ۵ هزار هکتار باغ چای است.

حیدری بیان کرد: تا کنون ۵ هزار و ۱۴۹ تن برگ سبز چای در شهرستان رودسر خریداری شده است که بها برگ خریداری ۹۱ میلیارد تومان بوده است.

وی قیمت برگ سبز چای درجه یک در سال جاری ۱۸ هزار تومان، برگ درجه دو ۱۵ هزار تومان عنوان کرد که نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش بها برگ سبز چای داشته‌ایم عنوان کرد و گفت: پیش بیتی می‌شود در سال جاری ۱۰ هزار تن خرید برگ سبز چای چین اول بهاره داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه چایکاران در سه مرحله بهاره، تابستانه و پاییزه برگ سبز چای را برداشت می‌کنند، گفت: در سال گذشته مطالبات بها برگ سبز چایکاران ۳۴۸ میلیارد تومان بوده که یک میلیارد تومان از آن باقی مانده است که با پیگیری‌های صورت گرفته مطالبات باقی مانده پرداخت خواهد شد.

فرماندار رودسر با اشاره به اینکه شهرستان رودسر ۲۰ درصد از باغات سطح زیر کشت کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: رودسر ۳۲ کارخانه چایسازی، ۸ هزار چایکار فعال و ۵ هزار هکتار سطح زیر کشت چای را دارا است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار