مهرداد لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار تابناک گیلان
کد خبر: ۱۱۶۵۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۹ 05 May 2024

مهرداد لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار تابناک گیلان....، با اشاره به موضوع معرفی استاندار جدید گیلان، اظهار کرد: اسدالله عباسی اولین استاندار دولت سیزدهم بود که از این حیث سختی کار خاصی داشت، زیرا استاندار باید تمام مدیران را جابجا می کرد که همین مسئله با اختلاف سلیقه همراه بود.
وی با بیان اینکه استاندار گیلان از مراحل مدیریت خود عبور کرده و اکنون دوران بهره برداری از اسدالله عباسی به عنوان استاندار بومی است، افزود: تمام هم و غم استاندار گیلان این بود که تیم جدید دولت سیزدهم را در استان مستقر کند که سخت ترین کار بود و انجام شد.
منتخب مردم لنگرود در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه استاندار گیلان در جابجایی مدیران نتوانسته نظر همه نگاه ها و جریان ها و نمایندگان را تامین کند، اما در مجموع این مهم را به سرانجام رسانده و اکنون نسبت به استان و وضعیت پروژه ها اشراف پیدا کرده است.
لاهوتی با اشاره به تمرکز استاندار گیلان بر پروژه های مهم، تاکید کرد: با توجه به شناخت استاندار نسبت به استان، اکنون دوران بهره برداری از مدیریت وی است.
وی با بیان اینکه به عنوان نماینده مردم در مجلس موافق استاندار غیر بومی نیستم، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس همواره نهایت همکاری را با استاندار گیلان اعم از بومی و غیر بومی داشته اند، اما نباید ارزش استان را پایین بیاوریم و نیروهای بومی را حذف کنیم.
منتخب مردم لنگرود در مجلس دوازدهم تصریح کرد: نباید تصور کنیم که با رفتن اسدالله عباسی، یک فرد غیر بومی می تواند کار خاصی در استان انجام دهد؛ این موضوع را در جلسه مجمع منتخبین استان نیز مطرح کردیم و لذا در کنار استاندار گیلان و نماینده ولی فقیه در استان باید به یک فهم مشترک برسیم.
لاهوتی از استاندار گیلان خواست اولویت ها را دنبال کند و در هر شهرستان یک کار را پیش ببرد و یادآور شد: اکنون هر جابجایی در مدیریت عالی استان مساوی متوقف شدن امورات است و آورده دیگری ندارد؛ این در حالی است که استاندار جدید برای اشرافیت بر مسائل استان به زمان نیاز دارد و سال آخر دولت سیزدهم عملا از دست می رود.
وی در ادامه به پروژه کنارگذر لنگرود اشاره کرد و گفت: چهار واریانت کومله باقی مانده است و از میدان شهید املاکی به طرف پیچ سیاهکلده به طول 2.5 کیلومتر شاهد ترافیک هستیم و گاهی تا پیچ دیوشل مشکل داریم؛ امروز تقاطع کومله را تعیین تکلیف کردیم و درباره مصالح آن تصمیم گیری شد و پیمانکار از هفته آینده کار را آغاز می کند.
منتخب مردم لنگرود در مجلس دوازدهم، با بیان اینکه پل شهید املاکی و پل شلمان با هم به مناقصه می روند، اضافه کرد: تکلیف پل تقاطع شهید املاکی و نوع و مکان آن نیز مشخص شد و به زودی مناقصه آن برگزار می شود و برای 2.5 کیلومتر تامین مصالح می کنیم.
وی درباره واردات چای نیز تاکید کرد: نیاز کشور به چای 120 هزار تن نیست، زیرا دمنوش و قهوه نیز به نوشیدنی ها اضافه شده و میزان مصرف حدود 80 هزار تن است؛ البته سال گذشته 34 هزار تن را در داخل تولید کردیم که 12 هزار تن آن صادر شده و با توجه به متوسط مصرف پنج ساله(به غیر از سال 1401)، میزان واردات نباید از 40 هزار تن عبور کند. این در حالی است که وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر سریلانکا از واردات 70 هزار تنی چای گفت که مساوی نابودی تولید داخل بوده و باید تجدیدنظر شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار