استقرار ۷ اکیپ ارزیابی خسارت آتش در روستای امامزاده ابراهیم(ع)
کد خبر: ۱۱۶۵۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۹ 04 May 2024

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، از استقرار ماشین آلات عمرانی این نهاد در روستای امامزاده ابراهیم(ع) شهرستان شفت خبر داد و گفت: هفت اکیپ از کارشناسان این نهاد در روستا مشغول ارزیابی خسارت واحدهای آسیب دیده ناشی از آتش سوزی هستند.

حامد دائمی امروز، ۱۳ اردیبهشت ماه در گفت وگو با خبرنگارتابناک گیلان، با اشاره به وقوع حریق در شهرک امامزاده ابراهیم(ع) شفت در بامداد روز جاری، اظهار کرد: در پی حادثه آتش سوزی در روستای امامزاده ابراهیم(ع) شهرستان شفت ناوگان امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن گیلان جهت آوار برداری واحدهای آسیب دیده مستقر شدند.

وی افزود: آواربرداری بلافاصله پس از مشخص شدن حدود پلاک های مالکین و همچنین تعیین تکلیف شرکت های بیمه جهت پرداخت خسارت واحدهای آسیب دیده دارای بیمه آغاز می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه در نخستین ساعت های حادثه در روستا با حضور کارشناسان بنیاد مسکن استان، ارزیابی از واحدهای خسارت دیده آغاز شد، خاطرنشان کرد: هم اکنون هفت اکیپ از کارشناسان این نهاد در روستا مشغول ارزیابی خسارت واحدهای آسیب دیده ناشی از آتش سوزی هستند.

دائمی عنوان کرد: تا ۴۸ ساعت آینده همه واحدهای آسیب دیده بازدید و به محض اتمام کار ارزیابی، میزان خسارت های وارده شده به واحدهای مسکونی و تجاری اعلام می‌شود، اما در ارزیابی‌های اولیه مشخص شد که واحدهایی که در سال های قبل مقاوم سازی شده بودند، آسیبی ندیده‌اند.

وی ادامه داد: پس از ارزیابی، اکیپ کامل امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی شامل بیل مکانیکی و کمپرسی برای آواربرداری به مناطق حادثه دیده اعزام خواهد شد و لذا بنیاد مسکن آمادگی دارد تا با تصویب منابع مالی و اعتباری نسبت به بازسازی مناطق آسیب دیده اقدام کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار