کد خبر: ۱۱۶۴۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱ 29 April 2024

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در گزارشی به مناسبت هفته کارگر از پرداخت 17 هزار میلیارد تومان تعهدات بیمه ای و بیش از 3 هزار میلیارد تومان تعهدات درمانی در سال 1402 به مخاطبین خبر داد .
به گزارش تابناک استان گیلان ، کیوان مرتضوی در این گزارش با اشاره به اینکه بیش از 190 هزار مستمری بگیر در گروههای سه گانه بازنشستگان ، ازکارافتادگان و بازماندگان به همراه 490 هزار نفر بیمه شده اصلی به اتفاق افراد تبعی خود تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان قرار دارند از ارائه بیش از 20 هزار میلیارد تومان تعهدات توسط این سازمان در سال 1402 به جامعه هدف خبر داده و اظهار داشت بیشترین رقم تعهداتی مربوط به تعهدت بلندمدت یعنی پرداخت مستمری ها با رقمی معادل 16220 میلیارد تومان بوده است .
وی همچنین اذعان داشت پس از مستمری ها ، هزینه های بخش درمان با رقمی حدود 3300 میلیارد تومان و بعد از آن مقرری بیمه بیکاری با 590 میلیارد تومان قرار دارد .
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با تاکید بر اینکه رقم های اشاره شده بیانگر متوسط 1700 میلیارد تومان تعهدات ماهانه میباشد با اشاره به اینکه تمامی تعهدات پرداختی در سالهای اخیر به شکل متمرکز از تهران انجام میگیرد خاطر نشان ساخت که وصولی های حق بیمه استان صرفاً 60 درصد این تعهدات را پوشش داده و مابقی از طریق سایر استانها و یا سودآوری های اقتصادی سازمان جبران میگردد .
کیوان مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته کارگر گفت بزرگترین دریافت کنندگان تعهدات در استان را این قشر شریف دربرگرفته و تلاش در جهت اعتلای خدمت رسانی و افزایش رضایتمندی کارگران به عنوان گسترده ترین قشر از بیمه شدگان و بازنشستگان سازمان سرلوحه اهداف ما قرار دارد .

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار