پیام تبریك شهردارچابکسر به مناسبت روز شوراها
کد خبر: ۱۱۶۴۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۸ 28 April 2024

پیام تبریك شهردارچابکسر به مناسبت روز شوراها

شهردارچابکسر در پیامی فرارسیدن نهم اردیبهشت روز شوراها را به اعضای شورای اسلامی چابکسر تبریک گفت.

به گزارش تابناک گیلان ؛شهردارچابکسر با صدور پیامی، فرارسیدن نهم اردیبهشت ماه روز شوراها را به اعضای شورای اسلامی تبریک گفت

متن پیام بهرام غنوی شهردار چابکسر به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم:
ما تَشاوَرَ قَومٌ إلاّ هُدُوا إلى رُشدِهِم؛
امام حسن عليه السلام : هيچ قومى با يكديگر مشورت نكردند مگر آن كه به راه پيشرفت خود رهنمون شدند.(تحف العقول، ص ۲۳۳)

نهم اردیبهشت ماه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام روز شوراها نامگذاری شده است که نشان از توجه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به جایگاه و منزلت شورا و اتکاء بر خرد جمعی در حل مشکلات جوامع محلی دارد.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس خواست و اراده مردم؛ تعامل و گفت‌وگو را یکی از پایه‌های بنیادین خود قرار داد و اصل شورا که یک اصل مترقی و روشن در قانون اساسی و از تأکیدات دین مبین اسلام است به برکت این نظام الهی به خوبی به آن توجه شد و مورد عمل قرار گرفت.

بی شک تعامل، همفکری و مشورت از مسائل مهم و ارزشمند در گستره زندگی اجتماعی انسان‌ها بشمار می‌روند. شوراها، یکی از عالی ترین نمونه‌های تجلی اراده و مشارکت مستقیم مردم در اداره و مدیریت جامعه اس که در صورت ارائه کارکرد درست و قانونمند خویش، می‌توانند مهم‌ترین بازوی توسعه متوازن اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و آبادانی شهرها و روستاهای میهن عزیز باشند.

اینجانب فرارسیدن نهم اردیبهشت، روز ملی شوراها را خدمت اعضای محترم شورا که در جایگاە شورا اسلامی چابکسر به خدمتگزاری مشغول و با وظیفه‌شناسی و توجه به اصل دانش‌محوری در حل مشکلات شهر تلاش می‌کنند را تبریک گفته و امیدوارم در سایه توجهات حضرت ولیعصر (عج) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) با همراهی اعضای شورای اسلامی در تحقق شعار سال به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» با اهتمام و جدیت بیشتر در مسیر توسعه و بالندگی شهرچابکسردر همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی و عمرانی موفق و موید باشید

بهرام غنوی
شهردارچابکسر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار