دادستان عمومی و انقلاب لنگرود خبر داد:
سید هاشم میرحسینی، دادستان عمومی و انقلاب لنگرود اظهار داشت: ۸ هزار متر مربع از زمین‌های ملی در یکی از روستاهای بخش اطاقور این شهرستان از متصرفان پس گرفته شد.
کد خبر: ۱۱۶۱۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۲ 03 April 2024

به گزا ش تابناک گیلان، دادستان عمومی و انقلاب لنگرود گفت: ۸ هزار متر مربع از زمین‌های ملی در یکی از روستاهای بخش اطاقور این شهرستان از متصرفان پس گرفته شد.

سید هاشم میرحسینی افزود: با گزارش مردمی مبنی بر تصرف زمین‌های ملی ازسوی افرادی سودجو در منطقه اطاقور ماموران حفاظتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لنگرود به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور ماموران اداره منابع طبیعی ۸ هزار متر مربع از زمین‌های ملی به ارزش تقریبی بالغ بر ۸ میلیارد ریال را که از سوی افراد سودجو تصرف شده بود، رفع تصرف کرده و به اراضی ملی بازگرداندند.

دادستان عمومی و انقلاب لنگرود با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، تصریح کرد: دستگاه قضایی با افراد سودجو و متخلفانی که زمین‌های ملی و منابع طبیعی را تصرف کنند بدون هیچ اغماضی، جدی برخورد خواهد کرد.

میرحسینی با بیان اینکه متصرفان این زمین‌ها را غیرقانونی با سیم‌خاردار و فنس محصور کرده بودند، گفت: با دستور قضایی همه آثار تصرف در این زمین‌ها از سوی ماموران پر تلاش اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لنگرود جمع آوری شد.

وی حفظ و حراست از منابع طبیعی و اموال ملی را از اولویت‌های مجموعه دستگاه قضا دانست و افزود: مبارزه با زمین‌خواران و سودجویان مستمر در دستور کار قرار دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار