مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان خبر داد؛
کد خبر: ۱۱۶۰۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷ 01 April 2024

ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگارتابناک گیلان با اشاره به گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود یک میلیون و ۹۰ هزار خودرو وارد گیلان شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود حدود ۵ میلیون مسافر به این استان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد مسافر و گردشگر از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از طریق مبادی زمینی و هوایی وارد گیلان شده است.

جهانی از ثبت اقامت حدود ۷ میلیون ۹۰۰ هزار نفر _ شب در گیلان خبر داد و بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۸۰.۲۹ درصد تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان پُر شده است.

وی از ورود ۳۲۹ گردشگر خارجی به گیلان خبر داد و افزود: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی و هلندی هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از بازدید ۴۵۱ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری در این استان خبر داد و بیان کرد: حاصل بازدیدهای نظارتی در گیلان ۲۶۶ بازدید عادی، ۱۱۲ مورد تشویق، ۶۶ مورد تذکر و ۷ مورد اخطار کتبی صادر شده است.

جهانی از بازدید ۵۴۰ هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان خبر داد و اضافه کرد: این آمارها افزایش ۴.۵۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار