کد خبر: ۱۱۶۰۴۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۵ 27 March 2024

تابناک/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۳۹۶ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری گیلان صورت گرفته که نتایج بازدیدهای نظارتی ۲۳۰ بازدید عادی، ۱۱۱ مورد تشویق، ۵۰ مورد تذکر و ۵ مورد اخطار کتبی بوده است.

ولی جهانی در گفت‌وگو با تابناک گیلان اظهار کرد: همزمان با آغاز طرح نوروزی از ۲۴ اسفندماه تا پایان روز ششم فروردین ۹۸۳ هزار و ۲۷ خودرو از مبادی‌های ورودی وارد گیلان و ۷۵۴ هزار و ۶۹۳ خودرو هم از استان خارج شده که آمار ورود خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۴۷ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۵۳۸ مسافر و گردشگر به استان وارد شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷.۹۳ درصد کاهش داشته است، افزود: این تعداد مسافر از ابتدای طرح نوروزی و از طریق زمینی و هوایی وارد گیلان شدند؛ در این بازه زمانی ۳ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۴۸۰ نفر مسافر از استان خارج شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از ثبت اقامت ۶ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۲۳۸ نفر شب در گیلان خبر داد و گفت: بر اساس گزارش‌های آماری ۷۶.۲۷ درصد تخت‌های تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان توسط گردشگران اشغال شده است.

جهانی از حضور ۳۱۳ گردشگر خارجی به گیلان از آغاز طرح نوروزی خبر داد و افزود: گردشگران خارجی حاضر در گیلان دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی و اوکراینی هستند که دارای افزایش ۳.۹۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

وی با اشاره به اینکه اماکن گردشگری و اقامتی تحت نظارت بازرسین قرار دارند، گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۳۹۶ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری گیلان صورت گرفته که نتایج بازدیدهای نظارتی ۲۳۰ بازدید عادی، ۱۱۱ مورد تشویق، ۵۰ مورد تذکر و ۵ مورد اخطار کتبی بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: بر اساس داده‌های آماری ۴۱۹ هزار و ۷۰۳ نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان بازدید کردند که دارای کاهش ۴.۰۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته می باشد.

جهانی ادامه داد: شهرستان های رشت، رودسر، لاهیجان، آستارا و بندرانزلی بیشترین گردشگران نوروزی را داشته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار