استاندار گیلان عنوان کرد؛

رونق تولید و اشتغال با سرمایه گذاری ۶۰ همتی در گیلان

استاندار گیلان با بیان اینکه ۶۰ همت سرمایه گذاری در گیلان در حال شکل گیری است، عنوان کرد: با این سرمایه‌گذاری شاهد رونق تولید و اشتغال و صادرات خواهیم بود
کد خبر: ۱۱۵۲۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱ 03 February 2024

به گزارش خبرنگارتابناک گیلان اسدالله عباسی در گفتگو با خبرنگارتابناک گفت

امروز دولت سیزدهم تلاش می‌کند در چارچوب ارزش‌ها و آرمان‌های امام و شهدا و منویات رهبری و سیاست‌های ابلاغی و اسناد بالادستی برای خدمت رسانی به مردم گام بردارد.

استاندار گیلان از افتتاح ۱۵۲۹ پروژه اقتصادی و عمرانی در استان همزمان با ایام الله دهه فجر سال جاری خبر داد و بیان کرد: ۱۲۵۵ پروژه عمرانی فقط توسط دستگاه‌های اجرایی عملیاتی و بالغ بر ۱۴ همت اعتبار برای آن هزینه شده است.

وی از بهره برداری از ۷۳ واحد تولیدی صنعتی با ارزش سرمایه‌گذاری ۷۰۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی خبر داد و بیان کرد: چهار همت از مصوبات سفر را با حضور رئیس جمهور در گیلان به بهره‌برداری خواهیم رساند؛ همچنین ۴۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل راه‌آهن و آزادراه هزینه شده است

عباسی با اشاره به تلاش دولت در راستای مسکن و اشتغال، اضافه کرد: در بخش نهضت ملی مسکن ۳۰ هزار واحد را پیش‌بینی کردیم که ۱۲۰۰ واحد آن آماده افتتاح است.

استاندار گیلان در ادامه از افتتاح ۲۹۱۱ میلیارد تومان پروژه در بخش راه و شهرسازی خبر داد و تصریح کرد: ۱۰۶۱ میلیارد تومان در بخش وزارت نیرو، ۱۴۱۰ میلیارد تومان در بخش جهاد کشاورزی و ۳۹۶۳ میلیارد تومان در بخش صنعت و معدن نیز آماده بهره برداری است؛ همچنن در بخش اقتصاد دریامحور ۱۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش کشتی سازی را انجام دادیم.

وی با بیان اینکه ۶۰ همت سرمایه گذاری در گیلان در حال شکل گیری است، عنوان کرد: با این سرمایه‌گذاری شاهد رونق تولید و اشتغال و صادرات خواهیم بود.

استاندار گیلان به تخصیص اعتبار ۶۵۰۰ میلیارد تومانی جهت خرید توافقی برنج کشاورزان اشاره کرد و متذکر شد: به قله نزدیکیم و خستگی و ناامیدی معنا ندارد.

وی انتخابات ۱۱ اسفندماه را رویدادی مهم دانست و اظهار کرد: دشمن از همه رسانه‌های خود استفاده می کند تا مردم را ناامید و مشارکت آنان در انتخابات را کمرنگ کند؛ این در حالی است که مشارکت کم موجب می‌شود که مجلس مقتدر و توانمند نداشته باشیم.

عباسی ریل گذاری درست برای سرعت بخشیدن به اقدامات دولت را وظیفه مجلس مقتدر دانست و یادآور شد: همه شرایط در استان گیلان برای برگزاری یک انتخابات پرشور و با شکوه فراهم است و در رشت و خمام شاهد برگزاری الکترونیکی انتخابات خواهیم بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار