استاندار گیلان در جلسه معارفه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری بیان داشت؛
ارتقاء وضعیت صنعت و رشد اقتصادی در گیلان، با جدیت دنبال شود / ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری و رفع موانع پیش روی توسعه استان
کد خبر: ۱۰۳۴۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۸ 15 March 2022

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری و رفع موانع پیش روی توسعه استان، به خبرنگار تابناک گفت: انتظار دارم ارتقاء وضعیت صنعت و رشد اقتصادی در گیلان، با جدیت دنبال شود.

بدکتر اسدالله عباسی امروز (سه شنبه) در جلسه تکریم معاون پیشین هماهنگی امور اقتصادی استانداری و معارفه سرپرست جدید ، به ظرفیت های گیلان در حوزه اقتصادی اشاره و اقتصاد کشاورزی ، اقتصاد گردشگری و اقتصاد دریا محور را از جمله توانمندی های استان در این بخش عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته از فرصت‌های اقتصادی استفاده درستی صورت نگرفته ، بر لزوم اجرای اقدامات توسعه‌محور همسو با سیاست های راهبردی رییس جمهوری و به‌کارگیری عزم جهادی تاکید کرد.

دکتر عباسی تشکیل کارگروه های تخصصی ، برنامه ریزی های اصولی و عملیاتی و نیز بهره گیری از ظرفیت متخصصان امر را یک ضرورت خواند و گفت: اولویتم در مدیریت و تعالی بخشی به استان ، رشد اقتصادی است که این موضوع در کنار مسائل مهمی همچون توسعه زیربنایی استان باید با جدیت دنبال شود.

وی ادامه داد: در افق توسعه استان در سال 1401 ، باید 200 بنگاه اقتصادی فعال شود و این امر علاوه بر بهبود تولید و رونق اقتصاد ، فرصت های شغلی متعددی را فراهم می سازد.

استاندار گیلان تکمیل زنجیره های تولید تا مصرف محصولات کشاورزی ، دامی و صنعتی را مهم برشمرد و گفت: باید با ایجاد ارزش افزوده به فرآورده های گیلان ، اقتصاد پایدار را در صنایع مرتبط ایجاد کرد.

دکتر عباسی به ظرفیت های شیلاتی ، دام و طیور و نیز محصولات کشاورزی و باغی به‌عنوان سرمایه های ارزشمند گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: زمین‌های حاصلخیر کشاورزی که خود جلوه ای از تلاش مستمر نیاکان‌مان است ، نباید به ورطه نابودی و تغییر کاربری سوق پیدا کند .

وی پدیده جنگل خواری در استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: مبارزه با این پدیده شوم مورد تاکید رییس جمهوری است و همانطور که مسئله آزادسازی سواحل با جدیت دنبال شد ، در این بخش نیز باید اقدامات موثری صورت گیرد.

استاندار گیلان به معاون جدید هماهنگی امور اقتصادی تاکید کرد که در اجرای وظایف خود از تصمیم گیری های سلیقه ای پرهیز و ارتقاء وضعیت صنعت در استان را دنبال کند.

وی همچنین دستور داد تا به قید فوریت، گزارشی از اقدامات بانک های استان در مسیر رفع موانع سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های جدید سرمایه گذاری تهیه شود.

در این مراسم با قدردانی از تلاش های آرش فرزام صفت، سید محمد اسحاقی به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان و با تقدیر از زحمات یونس رنجکش، مونا پورقاسم به عنوان سرپرست اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری معرفی شدن

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار