نایب رئیس صندوق چای مطرح کرد

رضایت مندی مصرف کنندگان از چای بهاره امسال

کد خبر: ۱۱۷۴۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵ 05 July 2024

تابناک/گیلان نایب رئیس صندوق چای، با اشاره به ارتقای کیفیت چای خشک تولیدی در کارخانجات نسبت به سال های گذشته، گفت: اهتمام چایکاران در تولید برگ سبز کیفی و فرآوری مناسب چای خشک در کارخانجات موجب رضایت مندی مصرف‌کنندگان چای ایرانی شده است.

هادی امیدی امروز، ۱۴ تیرماه در گفت وگو با خبرنگارتابناک گیلان، با اشاره به واریز ۱۰۰ میلیارد تومان از قدرالسهم ۲۵ درصد دولت به حساب چایکاران، اظهار کرد: قدرالسهم دولت در برداشت بهاره سال جاری ۲۵۰ میلیارد تومان است که بخشی از آن امروز پرداخت شد و مابقی نیز در حال پرداخت است.

وی با بیان اینکه کارخانجات چایسازی نیز به دنبال فروش چای خشک اقدام به پرداخت مطالبات چایکاران می کنند، افزود: امیدوایم در راستای منویات رهبر انقلاب، شاهد رونق چای و چایکاری در کشور باشیم و چایکاران با امید بیشتری به باغات ورود کنند و برداشت برگ سبز کیفی و مرغوب را انجام دهند.

نایب رئیس صندوق حمایت از توسعه صنعت چای، از پرداخت تسهیلات چهار درصد قرض الحسنه به چایکاران جهت بهزراعی و اصلاح و احیای باغات رها شده و خرید ادوات چیدن برگ سبز از محل اعتبارات صندوق خبر داد و خاطرنشان کرد: بازپرداخت این تسهیلات سه ساله است.

امیدی سرمایه صندوق را ۱۱۷ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: سال گذشته بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران و واحدهای چایسازی به عنوان سهامداران صندوق پرداخت شده است.

وی با اشاره به واردات حدود ۷۴۰۰ تنی چای خشک در سال جاری، یادآور شد: براساس مصوبه شورای قیمتگذاری محصولات کشاورزی، هرگونه واردات چای خشک منوط به خرید چای داخلی است.

نایب رئیس صندوق چای، با بیان اینکه امسال شاهد ارتقای کیفیت چای خشک تولیدی در کارخانجات هستیم، گفت: اهتمام چایکاران در تولید برگ سبز کیفی و فرآوری مناسب چای خشک در کارخانجات موجب رضایت مندی مصرف کنندگان چای ایرانی شده که نشان دهنده رغبت چایکاران برای احیا و جوان سازی باغات و آمادگی کارخاتجات برای بهسازی و نوسازی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار