کد خبر: ۱۱۶۹۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۹ 31 May 2024

تابناک/گیلان استاندار گیلان با اشاره به اینکه فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات با مردم و رسانه‌های استان باید تعامل و هم افزایی داشته باشند، گفت: بسترهای لازم برای برگزاری باشکوه چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در گیلان بر اساس فرامین رهبر معظم انقلاب و ابلاغیه وزیر کشور فراهم است به گزارش خبرنگارتابناک گیلان.

اسدالله عباسی امروز، ۹ خردادماه در نشست مشترک ستاد انتخابات گیلان با فرمانداران و هیئت نظارت استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهانش، بر ضرورت اتخاذ بسترها و تدابیر لازم برای حضور حداکثری مردم فهیم استان در پای صندوق‌های رأی تاکید و اظهار کرد: مدیران و مسئولان در راستای خدمتگزاری به مردم باید دو مؤلفه مهم امیدافزایی و آگاهی بخشی در جامعه یعنی همان جهاد تبیین بر اساس منویات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه سیره و روش شهید جمهور آیت‌الله رئیسی برای ما مسئولان درس اخلاق، مدیریت و ولایتمداری است، افزود: کار و تلاش بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد و باید تمامی مدیران، فرمانداران در گیلان با تلاش بیشتری نسبت به گذشته جهادی و برای رضای خدا پای کار مردم باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان تأکید کرد: مدیران و مسئولان با تأسی از سیره رئیس جمهور، باید پیگیر مشکلات و محرومیت‌های موجود در استان و شهرستان باشند.

عباسی با بیان اینکه شعارهای راهبردی در کشور برگرفته و با تأسی از سیره شهدا و ارزش‌های دینی است، گفت: رئیس جمهور شهیدمان نیز با تأسی از این سیره و روش در طول مسئولیت‌های مختلف به‌ویژه در دولت سیزدهم به کشور و مردم خدمت کردند و به‌دلیل عشق به مردم، این‌گونه ماندگار شدند.

استاندار گیلان، رئیس جمهور شهید را مدیری عالم، ساده زیست و خستگی ناپذیر دانست و افزود: ایشان در طول سه سال خدمت در دولت شبانه روز به همراه مدیران در حال تلاش و رفع مشکلات بودند و مدیران نیز این سیره ایشان را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه همه مدیران در استان باید شبانه روز بدون وقفه کار کنند، گفت: مدیران نباید از مشکلات و محرومیت‌های موجود غافل شوند و با حضور در بین مردم خودشان پیگیر رفع مشکلات آنان باشند.

عباسی با بیان اینکه بسترهای لازم برای برگزاری باشکوه چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در گیلان بر اساس فرامین رهبر معظم انقلاب و ابلاغیه وزیر کشور فراهم است، بیان کرد: فرمانداران و هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری از فردا همزمان با نام نویسی داوطلبان ریاست جمهوری کار خود را در استان در اجرای فرآیند برگزاری انتخابات بر اساس چهار اصل راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش می‌برند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات با مردم و رسانه‌های استان باید تعامل و هم افزایی داشته باشند، گفت: بر اساس برنامه ابلاغی از سوی ستاد انتخابات کشور، مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی روز هشتم تیرماه برای انتخاب رئیس دولت چهاردهم پای صندوق‌های رأی خواهند رفت.

عباسی افزود: ما با تمام توان آماده برگزاری این انتخابات در کنار رسیدگی به امورات استان هستیم و خللی در خدمت رسانی ایجاد نخواهد شد.

وی با بیان اینکه انتخابات ایران بر پایه مردمی است، گفت: مردم یکبار دیگر با حضور در انتخابات ضمن ادای احترام به رئیس جمهور شهیدشان، بار دیگر با آرمان‌های بلند امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای ما تجدید پیمان کرده و دشمنان کشور و انقلاب را مأیوس خواهند کرد.

عباسی با اشاره به ۴۶ هیئت اجرایی در ۱۷ شهرستان و ۲۹ بخش با مدیریت فرمانداران و بخشداران و هیئت‌های نظارت برچهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نام نویسی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح فردا پنجشنبه ۱۰ خردادماه آغاز می‌شود و به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت و امیدواریم در دولت چهاردهم نیز مسیر خدمات‌رسانی به مردم همچون دولت سیزدهم و با خط مشی شهید جمهور آیت‌الله رئیسی ادامه داشته باشد.

استاندارگیلان با بیان اینکه طبق دستورالعمل، تمامی دستگاه‌‎ها برای برگزاری انتخاب همراهی دارند، تصریح کرد: اخذ رأی به‌صورت دستی و احراز هویت رأی دهندگان به‌صورت الکترونیکی است و تبلیغات نامزدهای تأیید شده از ۲۳ خرداد به مدت ۱۵ روز، تا صبح ۷ تیر ادامه دارد.

احمد قنبریان، سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان گیلان هم در این نشست با قدردانی از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر شهید آیت‌الله رئیسی و خادمان شهید گفت: همانند انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای این دوره از انتخابات ۲۶۸۹ شعبه اخذ رأی در گیلان در نظر گرفته شده است

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار