کد خبر: ۱۱۶۶۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵ 10 May 2024

ولی جهانی در حاشیه برگزاری جشنواره بهارنارنج در کومله در گفت‌وگو با خبرنگارتابناک گیلان اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌ها باعث رونق و توسعه گردشگری می‌شود. با توجه به اینکه گیلان یکی از استان‌های غنی در برخورداری از آثار فرهنگی، تاریخی، طبیعی و هنری و میراث معنوی است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گیلان افزود: بیش از ۱۳۶ میراث ناملموس استان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده و جزو استان برتر در برگزاری جشنواره‌های مختلف هستیم و همچنین ۶۰ رویداد فرهنگی و تاریخی گیلان در فهرست کشوری ثبت شده که در این حوزه رتبه اول کشور را دارد.

جهانی با اشاره به اینکه جشنواره بهارنارنج لنگرود یکی از جشنواره‌هایی است که هر ساله با استقبال خیلی خوبی برگزار می‌شود، بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و محلی به رونق گردشگری، جذب گردشگر، اقتصاد منطقه، معرفی آداب و رسوم‌ کمک می‌کند.

وی گفت: در قالب برگزاری جشنواره‌ها هنرمندان سنتی و صنایع دستی می‌توانند آثار و محصولات خود را به راحتی عرضه کنند و به فروش برسانند.

گفتنی است، دهمین دوره جشنواره بهارنارنج به مدت چهار روز از ۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت ماه در قالب جشنی برای کودکان و نوجوانان، پخت غذاهای محلی و مشتقات بهارنارنج، برپایی غرفه‌های صنایع دستی و اجرای آیین‌های سنتی و فرهنگی در منطقه کومله لنگرود در حال برگزاری است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار