مطالعه‌ای متفاوت درباره ارتباط برنج و افزایش وزن!

 

عصر ایران: مطالعه ای که داده های جمع آوری شده از بیش از ۱۳۰ کشور را مورد بررسی قرار داد، نشان داده است که مصرف برنج بیشتر ممکن است محافظی در برابر چاقی باشد. پس از کنترل طیف وسیعی از عوامل، تیم پژوهشی دریافتند که نتایج همچنان به تاثیر مثبت برنج اشاره دارند. اما پرسش هایی بزرگ همچنان در این زمینه مطرح هستند.

به نقل از “مدیکال نیوز تودی” چاقی در دنیای غرب و دیگر نقاط جهان در حال افزایش است. با این وجود، برخی کشورها با چالشی مشابه مواجه نیستند.

بنابر گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، ۳۹٫۸ درصد مردم آمریکا در حال حاضر چاق هستند.

از سوی دیگر، گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که تنها ۴٫۳ درصد جمعیت کشور ژاپن چاق هستند.

مجموعه ای از عوامل می توانند در تفاوت های این چنینی دخیل باشند و شرایطی گیج کننده را ایجاد کنند، پس این پرسش مطرح می شود که از کجا باید شروع کرد؟

به گفته گروهی از پژوهشگران ژاپنی، برنج ممکن است نقطه آغاز خوبی باشد.

میزان متوسط غذای مصرفی یک نفر در آمریکا بسیار متفاوت از فردی ساکن در هر کشوری خارج از دنیای غرب است. با این وجود، رژیم های غذایی در برخی کشورها که میزان چاقی در آنها پایین است دارای یک رکن ثابت هستند: برنج.

مطالعه‌ای متفاوت درباره ارتباط برنج و افزایش وزن!

پژوهشگران ژاپنی طی یک مطالعه این شرایط را به صورت دقیق‌تر مورد بررسی قرار داده و یافته های خود را اخیرا در کنگره اروپا درباره چاقی (ECO 2019) در گلاسکو، اسکاتلند ارائه کرده اند.

نگاه جهانی به مصرف برنج

برای این پژوهش، دانشمندان ژاپنی داده های مورد نیاز خود را از ۱۳۶ کشور جمع آوری کردند. آنها دریافتند کشورهایی که مردم آنها روزانه به طور میانگین ۱۵۰ گرم برنج مصرف می کنند دارای نرخ های چاقی به میزان قابل توجهی پایین‌تر نسبت به کشورهایی هستند که مردم آنها کمتر از میانگین جهانی – حدود ۱۴ گرم در روز -برنج مصرف می کنند.

پژوهشگران تا حد امکان متغیرهای مختلف از جمله میانگین سطح تحصیلات، میزان سیگار کشیدن، کل کالری مصرفی، میزان هزینه برای خدمات درمانی، درصد جمعیت بزرگتر از ۶۵ سال و سرانه تولید ناخلص داخلی را در نظر گرفتند.

بیشتر این متغیرها در کشورهایی که ساکنان آنها بالاترین میزان مصرف برنج را داشتند به طور قابل توجهی پایین‌تر بود. با این وجود، حتی پس از در نظر گرفتن این مساله در تجزیه و تحلیل، پژوهشگران دریافتند که اثر مثبت برنج بر چاقی همچنان پایدار است.

بنابر داده های آنها، پژوهشگران تخمین می زنند که افزایش تنها یک چهارم فنجان برنج در روز (۵۰ گرم برای هر نفر) می تواند چاقی جهانی را به میزان یک درصد کاهش دهد.

به گفته پروفسور توموکو ایمای، پژوهشگر ارشد مطالعه، “ارتباطات مشاهده شده نشان می دهند که نرخ چاقی در کشورهایی که برنج به عنوان یک ماده غذایی ثابت مصرف می شود، کمتر است. از این رو، یک غذای ژاپنی یا یک رژیم غذایی سبک آسیایی مبتنی بر برنج ممکن است به پیشگیری از چاقی کمک کند.”

پروفسور ایمای در پاسخ به این پرسش که چرا برنج ممکن است بر نرخ های چاقی تاثیرگذار باشد، گفت: ” به نظر می رسد مصرف برنج محافظی در برابر افزایش وزن است. این احتمال وجود دارد که فیبر، مواد مغذی و ترکیبات گیاهی دیگر موجود در غلات کامل احساس سیری و پری را افزایش داده و از پرخوری پیشگیری کنند.”

به گفته وی، “