معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با اشاره به شناسایی ۱۹۸ پروژه نیمه تمام در استان گفت: سال گذشته از این تعداد ، ۱۱۰ پروژه نیمه تمام در استان به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۹۵۰۹۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۸ 25 March 2021

 

آرش فرزام صفت اظهار داشت: ۱۹۸ پروژه نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد از سال ۹۸ شناسایی شد که از این تعداد ۱۱۰ پروژه تا کنون به بهره برداری رسیده است.
وی تصریح کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته ، تعدادی از آن‌ها با مشکلاتی در حوزه مجوز و زیرساخت‌ها مواجه بودند و شماری هم در اخذ تسهیلات از بانک‌ها مشکلاتی داشتند که در مجموع ۷۸۰ میلیارد تومان تسهیلات مورد نیاز ۱۹۸ پروژه تأمین شد که این پروژه‌ها دسته‌بندی و به سازمان برنامه و بودجه کشور معرفی شده اند.
به گفته فرزام صفت؛ برخی از پروژه‌های مذکور با سرمایه شخصی به بهره‌برداری رسیدند و بخشی از آن‌ها نیز از تسهیلات بانکی بهره‌مند شده و پروانه بهره‌برداری اخذ کرده اند.
وی با اشاره به وجود ۸۸ پروژه نیمه تمام باقی مانده از مجموع ۱۹۸ پروژه شناسایی شده افزود: با توجه به اینکه این واحدهای نیمه تمام باقی مانده نیز طی این مدت در حال تکمیل بوده اند،تعدادی از آنها به پیشرفت بالای ۶۰ درصد رسیده اند که آنها نیز امسال می توانند تکمیل و بهره برداری شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی به اقدامات انجام شده در جهت بازگشت واحدهای تولیدی به چرخه تولید نیز اشاره و تصریح کرد : با برگزاری کارگروه هایی همچون رفع موانع تولید و اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی، سال گذشته ۴۲۰ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشت.

در حال حاضر حدود سه هزار واحد صنعتی در گیلان فعال است.

منبع/مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار