استاندار گیلان در دیدار با وزیر امور خارجه:
استاندار گیلان در دیدار با وزیر امور خارجه از اهتمام جدی این استان برای توسعه مراودات همه‌ جانبه به‌ ویژه در حوزه اقتصادی با کشورهای همسایه و نیز رونق فزون‌تر دیپلماسی اقتصادی خبر داد.
کد خبر: ۹۲۰۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳ 30 November 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک گیلان به نقل از روابط عمومی استانداری، ارسلان زارع در دیدار امروز با محمدجواد ظریف تأکید کرد: استفاده از ظرفیت تفاهم‌نامه اتحادیه اقتصادی اوراسیا، توان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی به منظور افزایش مراودات گسترده با کشورهای همسایه با اولویت جمهوری‌های روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ارمنستان و گرجستان در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه این دیدار که در راستای سیاست‌های ابلاغی دولت پیرامون افزایش ارتباط استان‌های مرزی برای توسعه مراودات همه جانبه بویژه در حوزه اقتصادی با کشورهای همسایه انجام شد، افزود: فعال سازی بیشتر دیپلماسی اقتصادی و همچنین استفاده از ظرفیت منطقه آزاد انزلی را نیز مورد تأکید قرار داد.

استاندار گیلان همچنین با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته و تشریح برنامه‌ها برای توسعه روابط با همسایگان، پیشنهاداتی درجهت تسهیل این روابط به وزیر امور خارجه بیان داشت.

گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومترمربع مساحت، تنها استانی محسوب می‌شود که همزمان دارای مرزهای دریایی و زمینی با کشورهای آسیایی و اروپایی است و سابقه تجارت بازرگانی آن با کشورهای همسایه، به چندین قرن می‌رسد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار