مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی استان گیلان از برگزاری مسابقه «میرزا، سردار جنگل» در گیلان خبر داد.
کد خبر: ۹۲۰۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱ 30 November 2020

محمد لطیفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده اظهار داشت: در طول تاریخ شاهد حضور بسیاری از الگوهای استکبارستیز در کشورمان هستیم که برای دفاع از آرمان‌های میهن اسلامی از جان خود گذشتند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان یکی از این اسوه‌های استکبارستیز را میرزا کوچک جنگلی دانست و بیان کرد: میرزا کوچک به مبارزه با ظلم پرداخت و تلاش کرد که پایه دین را بر اساس تمدن اسلامی بنا کند و در این راه به فیض شهادت نائل شد.

لطیفی از برگزاری مسابقه در این راستا خبر داد و خاطرنشان کرد: به‌مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت میرزا کوچک جنگلی به سبب آشنایی بیشتر دانش آموزان با ابعاد شخصیتی و اهداف نهضت جنگل، مسابقه‌ای با شعار «میرزا، سردار جنگل» در استان گیلان برگزار می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان به توصیف مقام معظم رهبری از قیام سردار گیلان اشاره داشت و بیان کرد: میرزا کوچک جنگلی مینیاتوری از نهضت اسلامی را بنا گذاشت و آشنایی جوانان و نسل‌های آینده با این مبارزان و اسطوره‌ها لازم و ضروری است.

لطیفی با اشاره به محور و قالب این مسابقه افزود: پیام مقام معظم رهبری به کنگره میرزا کوچک در سال 91 محور اصلی مسابقه است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب سرودن شعر گیلکی، تالشی و فارسی، نگارش متن ادبی، و ساخت کلیپ از طریق پیام‌رسان بله به نشانی Alo_hamsangaran تا تاریخ 5 دی‌ماه امسال ارسال کنند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان بیان کرد: افراد به‌منظور همراهی با این پویش می‌توانند نسبت به اشتراک‌گذاری پست و یا با استوری در صفحه شخصی‌ خود در اینستاگرام با هشتگ#میرزا_سردار_جنگل و تگ کردن صفحه اتحادیه استان به نشانی hamsangarangilan58 اقدام کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار