رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از افزوده شدن ۴۵ میلیون عدد ماسک صنعتی به تولیدات این محصول در تولم شهر از توابع صومعه سرا در استان در آینده نزدیک خبر داد.
کد خبر: ۹۱۳۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹ 01 November 2020

فرهاد دلق پوش  روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: پروانه تولید این واحد با ظرفیت ۴۵ میلیون عدد ماسک در سال هم اکنون در تولم شهر از توابع شهرستان صومعه سرا صادر شده است.

به گزارش ایرنا، صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و میرزاکوچک در ۲۵  کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.

وی اظهار کرد: قیمت ماسک تولیدی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان در کشور یک هزار و ۳۰۰ تومان تعیین شده است و به تولید کنندگان اعلام کرده ایم که این ماسک ها را برای تسهیل و توانایی خرید اقشار مختلف مردم در بسته های سه و پنج و ۱۰ عددی تولید کنند.

وی با بیان اینکه شیلد ماسک نیز در استان در آستانه تولید انبوه است، گفت: در حال حاضر این محصول در مرحله تست آزمایشگاهی است؛ ضمن آنکه با فروشگاههای استان برای  عرضه تولیدات سلامت محور در مقابله با کرونا و این محصول جلسه برگزار  کرده ایم تا آنها نیز این محصولات را عرضه کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین با اشاره به  پرهیز برخی از  داروخانه ها از دریافت ماسک واحدهای صنعتی استان تاکید کرد که  این مراکز  نیازشان را ابتدا از تولیدات داخل استان تهیه کنند.

 براساس آخرین آمارها،  روزانه افزون بر ۲۷۰ هزار ماسک  صنعتی در گیلان تولید می شود.

بیش از  ۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی در گیلان فعال است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار