کد خبر: ۸۹۹۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳ 16 September 2020

 

 

 ۱۷۵ مادر ماسالی و شاندرمنی از جمله چند مادر شهید در نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت‌الله رئیسی از روند رسیدگی به موضوع فساد اخلاقی تعداد معدودی مربی در ورزش شهرستان ماسال انتقاد کردند. 

 
به گزارش ماسال نیوز، در پی انتشار اخباری مبنی بر فساد اخلاقی تعداد معدودی مربی‌نما علیه نوجوانان ماسالی در ورزش این شهرستان و محکومیت حبس برای دو خبرنگاری که علیه این مفاسد، اقدام به پیگیری کرده بودند بیش از ۱۷۵ مادر ماسالی و شاندرمنی از جمله تعدادی مادر شهید و خواهر شهید با امضای نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت‌الله رئیسی، ضمن ابراز ناامیدی از مسوولان شهرستان ماسال، خواستار ورود ایشان به موضوع فساد در ورزش و محکومیت عجیب خبرنگاران ناهی از منکر شدند.
متن کامل نامه‌ی ۱۷۵ مادر ماسال و شاندرمنی خطاب به آیت‌الله رئیسی و‌تقاضای ورود ایشان به موضوع فساد در ورزش و محکومیت عجیب خبرنگاران ناهی از منکر:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
«خداوند عموم مردم را به كيفر گناه عدّه‌اى خاص عذاب نمى‌دهد، مگر آن كه زشت‌كارى را در ميان خود ببينند و بتوانند از آن جلوگيرى كنند و نكنند! »
پیامبر اکرم (ص)
 
 
حضرت آیت الله رئیسی، رییس محترم قوه قضائیه
 با سلام و احترام
 
ما مادران گیلان زمین_شهرستان شهیدپرور ماسال، از حضرتعالی به‌عنوان یک مسئول و البته پدری که خود فرزند دارید و با امید به فرمایشات ارزشمندتان درباره‌ی مبارزه با فساد، خواهش یا شاید هم درد دلی با شما داریم.
این نامه را به عنوان مادر و فقط بخاطر فرزندانمان و همه فرزندان شهرمان، محضر شما می‌نویسیم؛
 
این خصلت ذاتیِ ما مادرهاست که همیشه نگران آینده و عاقبت جگرگوشه‌های خود هستیم.
ما با وجود تمامی مشکلات و مسائل جامعه، همواره تلاشمان این است که فرزندانمان که حاصل عمر و زندگی‌مان هستند افرادی صالح و ‌مفید برای خانواده و جامعه باشند ان‌شاالله.
خواسته‌ی طبیعی یک مادر این است که فرزندش در محیطی سالم به دور از هرگونه آلودگی رشد کند و به اهداف عالیه دست پیدا کند.
ما جگرگوشه‌های خود را به انواع کلاسها و آموزشگاه‌ها و به دست مسئولانی در قالب مربی، معلم و استاد می‌سپاریم تا استعدادها و توانمندی‌های آن‌ها را کشف و شکوفا کنند.
ما پاره‌های تنمان را به امانت در اختیار آنها می‌گذاریم
ولی غافل از اینکه تعداد معدودی از آن‌ها مربی‌نماهایی دیو‌صفت‌اند که وقیحانه فرزندان معصوم‌مان را دستاویز امیال شیطانی خود کرده‌اند. این افراد معدود با اعمال ضداخلاقی و‌ شنیع خود، هم آبروی‌ جامعه‌ی پاک و متعهد ورزش را خدشه‌دار کرده‌اند و هم خانواده‌ها را از تشویق فرزندانشان به ورزش منصرف و مضطرب کرده‌اند.
 
جناب آقای رئیسی اکنون مدتهاست که این موضوع ذهنمان را مشغول و ما را بیش از پیش نگران و مضطرب کرده است. اگرچه از سالها قبل، زمزمه‌های چنین اتفاق ناگواری در کوچه و بازار به گوش می‌رسید اما پیگیری یک‌سال پیش خبرنگاران دلسوز ماسالی ما را امیدوار کرد تا مسئولان به صورت جدی این مشکل را پیگیری کنند. حالا دیگر هویدا شده است که طی سالهای متمادی تعداد قابل‌توجهی از کودکان و نوجوانان قربانی هوس‌رانی چند مربی‌نما شده‌اند و خطر این فساد هنوز برطرف نشده است.
 
اکنون یک‌سال از پیگیری علنی این ماجرای تلخ گذشته است اما دریغ از ذره‌ای توجه و پیگیری توسط مسوولان، مدعی‌العموم و نمایندگان شما در شهرمان!
تأسف برانگیزتر و دردناک‌تر از آن، حکم حبس تعزیری برای دو خبرنگاری‌ست که جرمشان روشنگری و آگاهی‌بخشی به خانواده‌هاست تا در مراقبت از جگرگوشه‌های خود هشیارتر باشند.
چقدر عجیب است که نه هیچ‌ مسوولی موضوع را تکذیب و نه هیچ مسوولی به این فساد مسجل اعتنا می‌کند! این اتفاقات ناخوشایند، هر قدر که دل‌نگرانیِ ما مادران را دوچندان کرده است به همان اندازه مفسدان اخلاقی را دریده‌تر و‌ بی‌حیاتر خواهد کرد.
 
حضرت آیت الله رئیسی، فرزندان معصوم ما را دریابید. میدانیم جنابعالی دغدغه‌ی جدی مبارزه با فساد و همچنین صیانت از حقوق ناهیان از منکر را دارید. و معتقدیم در جمهوری اسلامی، بنا نیست خانواده‌ها و نوجوانان و نونهالان ما مقابل ظالمان، بی‌پناه بمانند.
اکنون که از اقدام مسوولان شهرستان و استان ناامید گشته‌ایم از شما توقع داریم که این دغدغه‌ی مادرانه‌ی ما را بشنوید و نگرانی مارا برطرف نمایید.
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه خدمتگزاران واقعی ایران اسلامی
 
جمعی از مادران شهرستان ماسال
 
این امضاها توسط جمعی از مادران شهرستان بدون تبلیغ عمومی جمع‌آوری شده است لذا احتمال و امکان افزوده شدن تعداد این مادران وجود دارد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار