کد خبر: ۸۸۷۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳ 14 August 2020

 

«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن پنجشنبه شب در واکنش به عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی، گفت: عربستان و امارات دو حلقه از زنجیره طرح صهیونیسم در منطقه هستند.
 
                          عربستان و امارات حلقه زنجیره صهیونیسم در منطقه

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از المسیره یمن، عبدالسلام افزود: آنچه امروز در یمن در جریان است، ارتباط مستقیم با خدمت به رژیم دشمن اسرائیلی دارد و فصل الخطاب در منطقه، پایبندی به مسأله فلسطین است.

سخنگوی انصارالله گفت: نقش ارتباط با دشمن بر ما مخفی نبود و از برخی همپیمانان امارات در یمن درباره ارتباط‌های امارات با دشمن صهیونیست شنیده بودیم.

وی اعلام کرد: توافق امارات و رژیم صهیونیستی اقدامی تنش آفرین است و آنچه غیرعلنی بود را علنی ساخت و ثابت کرد که دشمن صهیونیستی-آمریکایی به تخریب منطقه ادامه می‌دهد.

عبدالسلام این اقدام را تبلیغات انتخاباتی آمریکا عنوان کرد و گفت: مردم ما موضعی آشکار و عملی در قبال فلسطین دارند و به مردم خود می‌گوییم که ببینید که حامیان آمریکا و اسرائیل کجا هستند.

وی گفت: این توافق علیه ایران نیست؛ بلکه علیه امت عربی و اسلامی است. محور مقاومت ثابت کرد که در کنار ملت فلسطین ایستاده است.

از سوی دیگر «ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن نیز اعلام کرد که توافقنامه رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی لکه ننگی است که هر کسی که خون عربی در رگ‌هایش باشد آن را تقبیح می‌کند.

شورای عالی سیاسی یمن نیز خواستار پایان مبادلات تجاری با امارات متحده عربی به عنوان اقدامی عملی برای جرم شناختن این خیانت شد.

شورای عالی سیاسی یمن افزوده است: پیوستن امارات متحده عربی به ائتلاف آمریکایی- سعودی علیه یمن، مؤید این واقعیت است که حمله به یمن در راستای اجرای نقشه‌های اسرائیل و آمریکا صورت گرفت.

احزاب و قبایل یمنی نیز توافق امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط را محکوم کردند.

پیش از این نیز شماری از مقام‌ها و احزاب فلسطینی به توافق میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط واکنش تند نشان داده بودند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با اسرائیل دست یابند؛ زیرا در اصل این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و معلوم نیست که وی دوباره به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار