کد خبر: ۸۸۰۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸ 27 July 2020

 

 تابناک/عباس اهرابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با قدردانی از کمک‌های بی‌منت مردم در مناسبت‌های مختلف سال به نیازمندان  اظهار داشت : این پایگاه‌ها در مصلاهای نماز عید قربان، میدان‌های اصلی شهرستان‌ها، دفاتر کمیته امداد در سراسر استان برای جمع‌آوری نذورات مردمی برپا می‌شوند.

وی با بیان اینکه مردم نیکوکار استان امسال نیز همچون سال‌های گذشته در عید سعید قربان نذورات خود را برای کمک به نیازمندان به کمیته امداد اهداء می‌کنند ، تصریح کرد: کمیته امداد استان آمادگی دارد علاوه بر جمع‌آوری نذورات غیر نقدی مردم شامل گوسفند زنده و گوشت گرم، نذورات نقدی آن‌ها را نیز دریافت کند.

وی افزود: پس از دریافت نذورات نقدی به نیابت از خیرین، وجوهات جمع آوری شده جهت خرید گوسفند و ذبح و توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)گیلان با یادآوری  فعالیت ۱۵۰ مرکز نیکوکاری در استان افزود: پایگاه‌های مستقر در مراکز نیکوکاری در محله‌ها و مساجد هم آماده دریافت نذورات قربانی مردم و توزیع آن بین نیازمندان همان محله می باشد.

وی ادامه داد: مردم نیکوکار گیلان همچنین می‌توانند با شماره‌گیری #۰۱۳*۸۸۷۷* کمک‌های نقدی خود را برای خرید و ذبح گوسفند از طریق تلفن همراه به نیازمندان و ایتام اهداء کنند و یا نذورات خود را به شماره‌ حساب ۰۱۰۹۳۵۲۱۷۶۰۰۴ نزد بانک ملی شعبه حشمت رشت واریز کنند.

اهرابی اضافه کرد: ایتام و زنان سرپرست خانوار و همچنین مددجویان مبتلا به سوءتغذیه در اولویت دریافت نذورات قربانی امسال قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا ذبح قربانی در کشتارگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت خواهد گرفت، افزود:مراحل انتقال به کشتارگاه نیز کاملاً بر اساس قواعد بهداشتی مراکز بهداشت انجام می شود.

اهرابی  با اشاره به اینکه امسال به دلیل بیماری کرونا، در دفاتر کمیته امداد سراسر استان توزیع مستقیم گوشت نخواهیم داشت، تصریح کرد: گوشت قربانی با رعایت بهداشت کامل توسط خیران و همکاران کمیته امداد پس از بسته بندی و با رعایت تکریم، بین نیازمندان از قبل شناسایی شده به درب منزل آنها تحویل داده خواهد شد.

 سال گذشته چهار  میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک روز عید سعید قربان توسط کمیته امداد امام(ره) و مراکز نیکوکاری و خیریه های همسو در استان جمع‌آوری شد که پیش‌بینی می‌شود امسال حداقل ۲۰ درصد این درآمد با مشارکت خیران افزایش یابد.

 افزون بر ۱۱۶ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد گیلان هستند. دهم مرداد ماه مصادف با عید سعید قربان است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار