کد خبر: ۸۸۰۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱ 27 July 2020
 
 

تابناک / معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با همراهی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از نوار ساحلی شهرستان های رضوانشهر و بندرانزلی بازدید کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ بابک دین پرست روز (جمعه ) پس از بازدید از نوار ساحلی رضوانشهر و بندرانزلی که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان و شمار دیگری از مدیران کل استان نیز حضور داشتند، در جلسه بررسی اقدامات مرتبط با آزادسازی سواحل در فرمانداری شهرستان های یادشده اظهار داشت: با اعلام رسمی استانداران هفت استان ساحلی کشور، مجموعاً ۳۴۰ کیلومتر از نوار ساحلی کشور با وسعتی بالغ بر پنج هزار هکتار از اراضی ساحلی بصورت غیرقانونی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیر دولتی تصرف شده است.

وی تصریح کرد: از شمال شرق تا جنوب غرب کشور ، همه هم‌میهنان عزیزمان در وجب به وجب سواحل کشور سهیم هستند .

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: اکنون با اعتقاد راسخ و اهتمام جدی دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، صدور دستورات ویژه توسط رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و همکاری صمیمانه قوه قضاییه در این خصوص، امیدواریم در گام نخست شاهد جلب مشارکت متصرفان برای آزادسازی داوطلبانه اراضی مذکور باشیم.

به گفته دین پرست؛ در گام بعدی نیز علیرغم میل باطنی ، معرفی دستگاه های استنکاف کننده و ناقض قانون به مراجع قضایی صورت می گیرد.

وی یادآور شد: بخشی از بانک اطلاعاتی مربوط به میزان تصرفات اشخاص حقیقی و حقوقی و دستگاه های دولتی و غیر دولتی از سواحل تکمیل و مهلت قانونی شش ماهه از سوی رییس جمهوری برای آزاد سازی حرایم به دستگاه ها داده شده است.

وی اظهار داشت: این مهلت در پایان تیرماه به اتمام رسید و بر اساس دستور دکتر روحانی ، هفته آینده آخرین اقدامات دستگاه ها را برای طرح در هیات وزیران و اقدام قانونی در مورد آنهایی که اقدام نکرده اند به رییس قوه مجریه تقدیم می کنیم.

دین پرست با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته وزیر کشور همانگونه که موضوع رفع تصرف سواحل را دنبال می کرد ، با جدیت پیگیر موضوع احیای تالاب بین المللی انزلی نیز بوده است، گفت: کارگروهی مشخص برای احیای تالاب در سطح استان تشکیل شود و این کارگروه باید بتواند وظایف خود و وظایف تکلیف شده را به انجام رساند و نیز در این مسیر نیازمند اهتمام همه دستگاه های مسئول هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار