کد خبر: ۸۶۱۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲ 12 June 2020

 

گروه استان‌ها ـ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان از قطعی و افت فشار آب ۱۷ ساعته در استان خبر داد و گفت: مردم آب مورد نیاز خود در این ساعات را ذخیره کنند.

 
قطعی و افت فشار آب 17 ساعته در گیلان؛ مردم آب مورد نیاز ‌را ذخیره کنند

تابناک/ محسن حسینی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تصفیه‌خانه سنگر تیرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: احداث فاز دوم تصفیه‌خانه گیلان 3 هزار لیتر بر ثانیه به ظرفیت تصفیه آب استان گیلان اضافه کرده و شرایط بسیار خوبی را برای مردم فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان خاطرنشان کرد: مشترکان گیلانی حدود 17 ساعت به‌علت انجام عملیات اجرایی اتصال و وارد مدار شدن آب شرب تصفیه‌خانه سنگر که 30 ساعت زمان نیاز دارد با افت فشار و یا قطعی آب مواجه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه قطعی و افت فشار آب یک روز به‌طول می‌انجامد تصریح کرد: عملیات اتصال تصفیه‌خانه سنگر به شرق گیلان از ساعت یک بامداد 26 خردادماه آغاز شده و تا ساعت 7 روز بعد یعنی 27 خردادماه ادامه دارد که در این بازه زمانی مشترکان با افت یا در برخی مناطق با قطعی آب مواجه می‌شوند.

بیشتر بخوانید

حسینی از مردم گیلان خواست که در ساعات ذکر شده در مصرف آب صرفه‌جویی کنند و گفت: از مردم می‌خواهیم در زمان اجرای عملیات مصرف آب خود را مدیریت کنند تا بتوانیم با کمترین مشکل این زمان را سپری کنیم البته همکاران ما در تلاش هستند که مردم کمترین سخای را متحمل شوند و قرار نیست تمام ساعات مذکور آب قطع باشد.

وی از اتخاذ تدابیر لازم برای به حداقل رساندن مشکلات مربوط به آب مشترکان خبر داد و خاطرنشان کرد: قرار است روز اجرای عملیات تانکرهای آب را در شهرها مستقر کنیم و در صورت ضرورت آب‌های بسته‌بندی شده نیز بین مردم توزیع می‌شود تا آسیب‌ها و مشکلات را در آن روز به حداقل برسانیم.

حسینی با تاکید بر اینکه شهرهای بندرکیاشهر، لاهیجان، رودبنه، شلمان، اطاقور، لنگرود، کومله، سیاهکل و آستانه اشرفیه و همچنین خمام، رشت و انزلی تحت تاثیر اجرای عملیات مذکور قرار می‌گیرند بیان کرد: بهتر است که مردم گیلان برای روز اجرای عملیات آب مصرفی خود را ذخیره‌سازی کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به اینکه احداث فاز دوم تصفیه‌خانه گیلان منجر به تامین آب مطمئن برای شهرهای رودبنه، رشت، خمام، آستانه‌اشرفیه، لاهیجان، لنگرود، سیاهکل، بندر کیاشهر، شلمان، اطاقور، کومله و انزلی تا سال 1425 می‌شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر شهرهای مذکور، آبرسانی به خشکبیجار، لشت نشا و کوچصفهان و روستاهای واقع در کنار خط انتقال آب نیز در دستور کار قرار دارد افزود: مطابق برنامه‌ریزی‌ها قرار است 2 میلیون و صد هزار نفر از جمعیت روستایی و شهری گیلان تا سال 1425 از آب تصفیه‌خانه استان استفاده کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار