کد خبر: ۸۵۹۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲ 08 June 2020

 

مدیرکل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان گیلان: زکات فطریه جمع آوری شده استان گیلان بر اساس گزارشاتی که تا کنون به دبیرخانه این شورا رسیده، مبلغ ۸۳ میلیارد و ۹۸۶ میلیون و ۲۱۸ هزار ریال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و دبیر شورای زکات استان گیلان با بیان اینکه گردآوری گزارشات مربوط به جمع آوری و هزینه کرد وجوهات این پایگاه ها اندکی زمانبر است و به طور قطع میزان زکات فطریه جمع آوری شده عدد بزرگتری خواهد بود، عنوان کرد: تا کنون مردم مؤمن گیلان بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال فطریه شان را برای بهره مندی نیازمندان و افراد کم بضاعت جامعه پرداخت کردند.

وی بابیان اینکه ۵۷۴ میلیون و ۳۰۴ هزار ریال از این مبلغ مربوط به فطریه سادات است، اضافه کرد: ۸۲ میلیارد و ۸۴۱ میلیون و ۲۲۴ هزار ریال نیز از مبلغ ذکر شده مربوط به فطریه عام است.

اهرابی افزود: در این مدت ۴۴ میلیون و ۴۷۰ هزار ریال  کفاره عمد و ۵۲۶ میلیون و ۲۲۰ هزار ریال کفاره غیرعمد جمع‌آوری‌شده است.

دبیر شورای زکات استان گیلان با بیان اینکه ۱۵۶۰ پایگاه بر اساس مجوز شورای زکات استان در عید فطر امسال فعال بود، گفت: میزان زکات فطره و سایر وجوهات جمع آوری شده رمضان امسال بر اساس گزارشاتی که تاکنون به دبیرخانه این شورا ارسال شده مبلغ ۸۳ میلیارد و ۹۸۶ میلیون و ۲۱۸ هزار ریال  است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با تأکید بر اینکه جمع آوری زکات فطریه آن دسته از همشهریانی که به هر دلیل موفق به پرداخت آن در روز عید فطر نشده اند کماکان امکانپذیر است، گفت: این دسته از همشهریان علاوه بر مراجعه به دفاتر این نهاد در سراسر استان می توانند با استفاده از کد دستوری #۵*۸۸۷۷* برای پرداخت فطریه خود اقدام کنند.

اهرابی در پایان با اشاره به اینکه جمع آوری فطریه و برپا کردن پایگاه در روز عید فطر با مجوز شورای زکات استان امکانپذیر بود، خاطرنشان ساخت: نهادهای حمایتی، سازمان ها، موسسات خیریه و تشکل های مردم نهادی که از این شورا مجوز اخذ کرده و مبادرت به جمع آوری فطریه و سایر وجوهات شرعی مربوطه در روز عید فطر کرده اند باید گزارش مبالغ جمع آوری شده و نحوه هزینه کرد آن را به دبیرخانه این شورا ارسال کنند.

گفتنی است در سال گذشته، مقدار ۷۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۱۴ ریال زکات در استان گیلان جمع آوری گردید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار