کد خبر: ۸۵۷۸۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲ 03 June 2020

محمد رنجبر، فرماندار شهرستان املش اظهار داشت: توجه به نوآوری و خلاقیت برای کیفیت بخشیدن و همچنین افزایش کمی محصولات مختلف کشاورزی بایستی به یک استراتژی تبدیل شود.

تابناک/ استفاده از روش‌های نوین و روزآمد برای مقرون به صرفه کردن تولیدات مختلف محصولات کشاورزی،هم از نوعی باغی و هم از نوع زراعی بایستی بیش از پیش مورد توجه مسئولان و کارشناسان مرتبط با این حوزه و صد البته کشاورزان محترم قرار گیرد تا برداشت محصول در میزان سطح کشت با نیازهای موجود در جامعه و حتی صادرات مطابقت داشته باشد.

در این رابطه و به ویژه در ارتباط با جلوگیری از خسارت دیدن درختان گردو در مناطق سردسیر و کوهستانی شهرستان املش، کارشناسان جهاد کشاورزی این شهرستان با همکاری باغداران مناطق مورد نظر، طرح پیوند گردوی مقاوم در مقابل سرما در مناطق ییلاقی شهرستان املش را به اجرا گذاشته‌اند تا میزان مقاومت درختان گردو در مقابل سرما افزایش یابد و از خسارت به باغداران جلوگیری شود.

در این رابطه محمد رنجبر، فرماندار شهرستان املش نیز طی بازدیدی از اجرای این طرح مهم در گفتگوی کوتاه با گیلان بهتر نوین اظهار داشت: توجه به نوآوری و خلاقیت برای کیفیت بخشیدن و همچنین افزایش کمی محصولات مختلف کشاورزی بایستی به یک استراتژی تبدیل شود.

وی افزود: این موضوع باعث می‌شود تا در تولیدات باغی و زراعی جهش چشمگیری صورت گیرد و کشور نه تنها از نظر تولید محصولات مختلف باغی و زراعی تامین شود، بلکه زمینه برای صادرات محصولات کشاورزی بیش از پیش آماده‌تر شود.

فرماندار املش در ادامه ضمن قدردانی از همکاری کشاورزان مناطق ییلاقی و سردسیر شهرستان املش از برنامه‌های خوب جهاد کشاورزی شهرستان و کارشناسان آن، گفت: باید تمام تلاش در سال جهش تولید در جهت افزایش تولید محصولات مختلف کشاورزی برای تامین هرچه بیشتر امنیت غذایی مردم استوار باشد و همچنین نگاهی به صادرات این محصولات داشته باشیم.

رنجبر همچنین با اشاره به بحث مهم ترویج و آموزش مستمر روش های بهزراعی و روش های نوین برای تولید بیشتر و بهتر محصولات کشاورزی تاکید کرد: معتقدم که می بایستی بحث ترویج و آموزش نوین و علمی و عملی در میان کشاورزان مناطق مختلف شهرستان املش با جدیت بیشتر و بهتری مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در این ارتباط علاوه بر تلاش کارشناسان اداره ی جهاد کشاورزی شهرستان، بایستی زمینه‌های لازم را برای فعالیت مؤثرتر شوراهای اسلامی روستاها، دهیاران و نیروهای مردمی و بسیجی و گروه‌های جهادی جهت ترویج روش‌های نوین کشاورزی آماده‌تر شود تا میزان برداشت محصولات کشاورزی در سال جهش تولید و سالهای پیش رو به صورت همه جانبه افزایش یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار