کد خبر: ۸۵۷۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹ 03 June 2020
 
تابناک/سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: جذب نخبگان بازنشسته و استفاده از تجربیات علمی اساتید در کاهش مشکلات جامعه بازنشستگان اثرگذار خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری دانا از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، حسین امیری‌گنجه در دیدار با رئیس و اعضای کانون بازنشستگان کارگری استان تهران، افزود: از نزدیک با مشکلات و دغدغه‌های کانون‌های بازنشستگی آشنا هستم و خوشحالم که اولین بیمه تکمیلی بازنشستگان در استان گیلان را راه‌اندازی نمودیم. کار در کانون بازنشستگان از روی دل است و باید از شعارگویی و حرف‌های پوپولیستی دور باشیم.
 
امیری‌گنجه دغدغه بازنشستگان و مستمری‌بگیران کارگری را دغدغه اقتصادی و درمانی دانست و افزود: سازمان تامین اجتماعی بنا به رسالت خطیر خود هنگام بروز حوادث؛ حامی نیروی کار می‌باشد و نگاه ویژه‌ای به دوران کهولت و بازنشستگی نیز دارد و به منظور انجام این رسالت عظیم علاوه بر گسترش خدمات بیمه‌ای و توسعه مراکز درمانی به عنوان یکی از بزرگترین خریداران خدمت در امر درمان محسوب می‌گردد.
 
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ محل کانون‌های بازنشستگی را مکانی معتبر و فضای علمی و کارشناسانه توصیف نمود و گفت: ما نیازمند تولید فکر و اندیشه هستیم و سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد موثر و فعال در عرصه بیمه‌های اجتماعی با بخش‌های دولت، کارفرمایان و بازنشستگان در واقع باید با کانون‌های بازنشستگی کارگری ارتباط دوسویه داشته باشند. اقدامات، برنامه‌ها و تصمیمات اتخاذشده هریک از این بخش‌ها بر برنامه‌ریز‌ها و تصمیم‌گیری‌ها به ویژه در بخش منابع و مصارف آن اثر می‌گذارد.
 
امیری‌گنجه در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و رسیدگی به درخواست‌های مستمری‌بگیران برای ما بسیار مهم است و پیگیری اجرای این مساله مهم را وظیفه خود می‌دانیم.
 
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: افزایش حقوق بازنشستگان در یکی از شعب تابعه اداره کل غرب تهران بزرگ در حال تست نهایی می‌باشد و به زودی اعلام می‌گردد.
 
علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران کارگری استان تهران با اشاره به جمعیت تحت پوشش این کانون گفت: در سطح شهر تهران 580 هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر بر مبنای بیمه تکمیلی در این کانون  ثبت‌نام کرده‌اند.
 
وی یکی از مهمترین مطالبات فعلی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را اعمال افزایش حقوق بر مبنای میزان افزایش تورم دانست و گفت: بر اساس بند اول  ماده 41 افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران باید به نسبت میزان افزایش نرخ تورم و هزینه خانوار طی سال گذشته باشد که این نسبت از سال  1397 به 1398 به 1 میلیون و 180 هزار تومان  اعلام گردید و هر سه گروه  کارفرمایان، دولت و نمایندگان کارگری به آن اذعان داشتند و امیدواریم هرچه زودتر و با همت شما مسئولان عزیز طی روزهای آتی اعمال افزایش حقوق‌ها را شاهد باشیم.
 
دهقان‌کیا ساماندهی وام بازنشستگان را یکی از نیازهای اساسی بازنشستگان دانست و به گله‌مندی این عزیزان در شرایط اقتصادی اشاره نمود و گفت: حجم درخواست‌کنندگان وام‌های ضروری و کارگشایی در کانون بسیار بالا است و از سیاستگذاران در سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم به منظور برطرف شدن مشکلات و دغدغه‌های اقتصادی بازنشستگان و مستمری‌بگیران میزان و تعداد وام‌های مدنظر را افزایش دهید.
 
رئیس کانون بازنشستگان تهران یکی از مشکلات اصلی در سازمان تامین اجتماعی را ساختار نادرست آن دانست و افزود: ساختار سازمان در سال 1383 تغییر کرد و صاحبان اصلی از میدان بیرون رانده شدند.
 
وی حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در شورای عالی را خواستار شد. در این نشست بدهی‌‎های دولت، حضور شرکت‌های شستا در بورس، تکریم بازنشستگان در شعب، نحوه ارائه خدمات در کارگزاری‌ها، بیمه تکمیلی، ارائه خدمات درمانی در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی، اردوهای سیاحتی- زیارتی بازنشستگان، آموزش به بازنشستگان و مستمری‌بگیران، جلوگیری از سوء‌استفاده برخی از پزشکان از بیمه تکمیلی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار