کد خبر: ۸۵۷۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱ 02 June 2020
 
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، آمار جان باختگان کرونا در کشور به ۷۹۴۲ نفر رسید.
 

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۱۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۵۴۱ مورد بستری و دو هزار و ۵۷۶ مورد از افراد معادل ۸۳ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر رسید.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۹۴۲ نفر رسید.  خوشبختانه تاکنون ۱۲۳ هزار و ۷۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۵۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۹۷۵ هزار و ۹۳۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹+جدول

وی اظهار کرد: استان‌های هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و بوشهر در وضعیت هشدار قرار دارند. کاهش اندکی در موارد بستری در استان خوزستان مشاهده شده، اما همچنان وضعیت این استان قرمز است. تاکید ما همچنان بر رعایت بهداشت فردی و عمومی و شست‌شوی مکرر دست‌ها حداقل برای ۲۰ ثانیه، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری است. امیدواریم با رعایت این نکات، رفتاری در چهارچوب سلامت عمومی جامعه را شاهد باشیم.

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹+جدول

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

این جدول در حال تکمیل است

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی        
2 آذربایجان غربی ۲۲۹ ۲۲۴نفر تا ۱۲ خرداد ۳۶۶۶ ۵۸۶۸
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان)        
5 البرز        
6 ایلام        
7 بوشهر        
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۱۸ ۲۹ ۶۳۰ ۶۷۵
10 خراسان جنوبی ۷ ۴۵ ۶۳۹ ۶۹۲
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ۳۰ ۷۷۸ ۱۳۲ ۲۲۴۸
13 خوزستان ۶۵۸ ۵۹۵ ۱۴۵۹۱ ۱۵۹۸۸
14 زنجان      
15 سمنان        
16 سیستان‌وبلوچستان        
17 فارس ۱۳۷ ۱۱۰ ۵۴۴۹ ۶۱۴۷
18 قزوین        
19 قم        
20 کردستان ‭۱۲۳‬ ۱۵۷ ۱۵۷۰ ۳۳۰۸
21 کرمان ۶۱ ۸۳   ۱۹۰۶
22 کرمانشاه        
23 کهگیلویه و بویراحمد ۶۱ ۹   ۷۵۳
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان ۸۳ ۱۶۵ ۴۲۶۱ ۴۴۵۳
27 مازندران        
28 مرکزی        
29 هرمزگان        
30 همدان   ۱۱۰نفر تا ۱۱ خرداد   ۱۰۸۶
31 یزد        

***

شناسایی ۶۵۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خوزستان

علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ظهر سه‌شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خوزستان، اظهار کرد: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا در خوزستان و با توجه به افزایش مراکز نمونه در شهر‌های بزرگ به منظور تقویت هرچه بهتر نظام غربالگری، از دیروز تا امروز (۱۲ لغایت ۱۳ خرداد ۹۹) ۶۵۸ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی شده است. از مجموع ۶۵۸ بیمار جدید، ۵۲۷ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مرکز بهداشت در قرنطینه خانگی و ۱۳۱ بیمار نیز بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: با احتساب این ۶۵۸ نفر، کل مبتلایان به ویروس کرونا در استان خوزستان به ۱۵ هزار و ۹۸۸ نفر افزایش یافت.

احسان پور بیان کرد: با تلاش‌های مدافعان سلامت مردم تاکنون ۱۴ هزار و ۵۹۱ بیمار از بیماران، بهبود یافته و یا از مراکز درمانی خوزستان ترخیص شدند و در حال حاضر ۸۰۲ بیمار در بیمارستان‌های این استان تحت درمان هستند.

وی در ادامه گفت: متأسفانه در شبانه‌روز گذشته، ۱۶ نفر از مبتلایان به این بیماری، جان خود را از دست دادند تا تعداد فوت‌شدگان ناشی از کرونا در خوزستان به ۵۹۵ نفر برسد.

بنا به گفته وی، همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، مهم‌ترین و بهترین راه برای پیشگیری از ابتلاء به این بیماری است و بر این دو روش تأکید می‌شود و مردم در همه حال باید آن‌ها را مد نظر خود قرار دهند و استفاده کنند.

افزایش بی‌سابقه مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/شناسایی ۶۱ مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در سیزدهمین روز از خرداد ماه ۹۹ را در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

دکتر پرویز یزدان پناه گفت: از ۳۹۶ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه ۶۱ مورد مثبت گزارش شده است. با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کرونای استان به ۷۵۳ بیمار رسید که مبتلایان جدید شش بیمار مرد و هفت بیمار زن در شهرستان گچساران، ۱۵ بیمار مرد و ۲۲ بیمار زن در شهرستان بویراحمد، یک بیمار زن در شهرستان دنا و چهار بیمار مرد و شش بیمار زن در شهرستان بهمئی است.

دکتر یزدانپناه یادآور شد: ۳۹ بیمار سابقه تماس با مورد مثبت خانواده و چهار نفر سابقه تماس با مورد مثبت در شیراز را داشته، یک بیمار در اهواز مشغول خدمت سربازی بوده و یک بیمار دانشجوی اهواز بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ۶۱ بیمار مبتلا شده تنها ۱۶ بیمار با مورد مثبت در تماس نبوده‌اند.

وی در ادامه ابراز داشت: علیرغم تذکرات داده شده، متاسفانه همچنان شاهد حضور افراد در مکان‌های عمومی پر خطری، چون مراسمات تشییع جنازه، ختم و مجالس عروسی هستیم که بالغ بر ۹۰ درصد مبتلایان در این مکان‌ها به بیماری دچار شده اند.

دکتر یزدانپناه افزود: بی توجهی به دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی، خطرات بزرگی از حیث گسترش این بیماری در استان را در پی دارد که افزایش رعب انگیزِ امروز شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان، گواهی بر این ادعاست.عاجزانه از مردم تقاضا می‌کنیم که از هرگونه تردد و سفر غیر ضرور در ایام تعطیلات پیش رو به جد پرهیز و به سلامت خود و جامعه احترام بگذارند.

۱۰۸۶ مورد تعداد مبتلایان به کرونا در همدان/ هشدار به بروز موارد جدید بیماری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از ابتلای یک‌هزار و ۸۶ نفر به بیماری کرونا در استان همدان خبر داد و گفت: برپایی مراسم عزاداری و عروسی باعث بروز موارد جدید بیماری شده که یک هشدار است.

منوچهر کرمی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار کرد: قبلا شاهد افزایش موارد بیماری که بیشتر مربوط به موارد سرپایی و بدون علامت بود، در کشور و استان بودیم.

وی با بیان اینکه مثلا اگر در روستایی این موارد بیماری را مشاهده می‌کردیم غربالگری را فعال و همه مورد آزمایش قرار می‌گرفتند و با غربالگری، مهارت‌ها افزایش می‌یافت گفت: اخیرا در کشور موارد بستری در حال افزایش است و این نگران‌کننده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه در استان همدان طی ۲۵ روز اخیر موارد ابتلا زیر ۱۰ مورد بود، اما در هفته اخیر آن هم دو روز به بیش از ۱۰ مورد نیز رسیده است خاطرنشان کرد: این موضوع با توجه به مسافرت‌ها و تعطیلات عید فطر که برخی از مردم کمتر دستورالعمل‌های بهداشتی و اجتماعی را رعایت کردند، هشدار است.

وی با تاکید به اینکه مردم باید مراقب باشند، چون بروز موارد جدید بیماری را شاهد هستیم افزود: اکثر مواردی که اخیرا رخ داده متاسفانه ناشی از شرکت در مراسم عروسی و عزاداری بوده است.

کرمی بیان کرد: متاسفانه مردم شروع به برگزاری برنامه‌های خود کرده‌اند حتی در پارکینگ‌ها و باغ‌های شخصی و مواردی از تخلف در تالار‌های پذیرایی را شاهد بودیم که تمام هماهنگی‌های لازم برای مقابله با آن‌ها صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه نگران مسافرت افراد به استان‌های پرشیوع بیماری کرونا هستیم گفت: در جلسات استان و به ویژه ستاد کرونای امروز شهرستان این موضوع مطرح شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا عنوان کرد: علاوه بر این موارد متاسفانه مراودات بخش کشاورزی و صنعتی نیز در استان یک مخاطره است، چون افراد از جا‌های مختلف برای دریافت خدمات به این دو حوزه مراجعه می‌کنند و ممکن است مواردی از ابتلای به بیماری باشد. تعداد مبتلایان در استان به یک‌هزار و ۸۶ مورد رسیده است.

شمار مبتلایان کرونا در استان کرمان به مرز ۲ هزار نفر نزدیک شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از مثبت شدن نتیجه تست کرونای ۶۱ مورد جدید در استان کرمان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

مهدی شفیعی بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با ارسال ۳۸۶ نمونه به آزمایشگاه‌های استان کرمان تست ۶۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته از نظر کرونا مثبت شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۵ مورد بیمار بستری، ۱۵ مورد بیمار سرپایی، هشت مورد پرسنل و ۲۳ مورد اطرافیان بیماران غربالگری شده هستند که ۳۲ نفر آنها زن و ۲۹ مرد می‌باشند. طی ۲۴ ساعت گذشته از حوزه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان نتیجه تست ۲۵ نفر، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان دو نفر، دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۲۴ نفر، دانشگاه علوم پزشکی بم پنج نفر و دانشکده علوم پزشکی سیرجان پنج نفر مثبت شده است.

وی تعداد کل موارد مثبت مبتلا به کرونا در استان کرمان را هزار و ۹۰۶ مورد ذکر و تصریح کرد: ۷۸۱ نفر از این افراد بستری و هزار و ۱۲۵ نفر سرپایی و اطرافیان بیمار هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از درگذشت یک نفر به دلیل ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان خبر داد و گفت: این فرد یک مرد از شهرستان‌های تحت پوشش حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است. مجموع جان باختگان ابتلاء به کووید ۱۹ از ابتدا تا کنون در استان کرمان ۸۳ نفر است.

خیز ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی/ شناسایی ۶۹۲ بیمار در استان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در خراسان‌جنوبی با شناسایی هفت مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۹۲ نفر رسید.

کامبیز مهدی‌زاده امروز اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۹ آزمایش مشکوک به کرونا در استان انجام شد که نتیجه هفت مورد مثبت و مابقی منفی بوده است.

وی با بیان اینکه از هفت مبتلای جدید سه نفر در بیرجند، سه نفر در قاین و یک نفر در سرایان هستند، بیان داشت: مجموع مبتلایان به کرونا (بهبود یافتگان، فوت‌شدگان و بستری‌شدگان) در استان به ۶۹۲ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد: از روز نخست شیوع کرونا در استان تا کنون از پنج هزار و ۹۱۴ آزمایش انجام شده، پنج هزار و ۲۲۲ نفر تست‌شان منفی و ۶۹۲ نفر جواب تست‌شان مثبت شد.

مهدی‌زاده با اشاره به آمار مبتلایان در شهرستان‌ها، تبیین کرد: مجموع مبتلایان کرونا در بیرجند ۲۱۹ نفر، درمیان ۸۴ نفر، طبس ۱۵۴ بیمار، قاین ۷۲ نفر، زیرکوه ۴۶ نفر، سرایان ۴۲ نفر، فردوس ۲۷ نفر، بشرویه ۱۹ نفر، سربیشه هشت نفر، خوسف چهار نفر و نهبندان ۱۷ نفر هستند. از مجموع مبتلایان کرونا در استان، ۶۳۹ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و هشت نفر در بیمارستان‌ها بستری‌اند که حال عمومی یک بیمار وخیم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوت ناشی از ویروس کرونا در استان نداشتیم، افزود: تعداد فوت‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی همان ۴۵ نفر هستند.

مهدی‌زاده در پایان گفت: تاکنون در غربالگری مرحله دوم بیماری کرونا تعداد ۴۷۴ هزار و ۹۰۴ نفر افراد بالای ۱۵ سال در استان خراسان‌جنوبی غربال شدند.

افزایش ۱۸ موردی کرونایی‌های استان در چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، مجید شیرانی از مثبت اعلام شدن آزمایش‌های ۱۸ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در مجموع تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در چهارمحال و بختیاری به ۶۷۵ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از شروع اپیدمی بیماری تا کنون یک هزار و ۶۱۴ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا ویروس به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در مجموع از ۵ هزار و ۲۵۴ فرد بستری و سرپایی نمونه‌گیری شده است، ادامه داد: تعداد ترخیص‌شدگان که به‌صورت قطعی به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند ۶۳۰ نفر بوده است.

شناسایی ۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده طی ۲۴ ساعت گذشته، نتایج آزمایش ۳۰ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ مثبت اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی سید احمد هاشمی اظهار کرد: تا ظهر ۱۳ خرداد، ۲ هزار و ۲۴۸ نفر در خراسان شمالی به کووید ۱۹ مبتلا شده اند که شامل ۹۴۰ نفر بستری و هزار و ۲۷۸ نفر سرپایی است و تعداد آمار فوتی ها نیز همان ۱۳۲ نفر باقی ماند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ادامه داد: در شهرستان های بجنورد هزار و ۲۰۳ نفر، شیروان ۲۵۴ نفر، فاروج ۱۳۷ نفر، مانه و سملقان ۲۱۸ نفر، جاجرم ۶۸ نفر، گرمه ۴۲ نفر، راز و جرگلان ۱۴۵ نفر و اسفراین ۱۸۱ نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند.

وی افزود: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، پرهیز از تردد های غیرضروری، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سر و صورت بخصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.

هاشمی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون ۷۷۸ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمال گفت: آزمایش ۳ هزار و ۴۱۰ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۱۶ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

شناسایی ۱۳۷ مورد ابتلای جدید به کروناویروس/ فارس در وضعیت هشدار

دکتر عبدالرسول همتی، معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز  بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی یک هزار و ۵۶۹ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از این تعداد، ۱۳۷ مورد مثبت اعلام شده است.

او افزود: از ۱۳۷ مورد جدید در استان، شیراز ۷۴ مورد؛ لامرد ۸ مورد؛ ممسنی ۴ مورد؛ مرودشت ۳ مورد؛ بیضا، زرقان و کازرون هر کدام ۲ مورد؛ قیروکارزین، مهر و کوه چنار هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.

به گفته این مقام مسؤول، با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به ۶ هزار و ۱۴۷ مورد افزایش یافته است. خوشبختانه در پنج روز گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلاء به کروناویروس در استان گزارش نشده و مجموع جانباختگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان، ۱۱۰ نفر است.

دکتر همتی مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان‌ها و ایزوله خانگی در استان را نیز پنج هزار و ۴۴۹ نفر اعلام کرد.

او با هشدار به مردم فارس در خصوص افزایش ناگهانی ابتلاء به کروناویروس گفت: آمار افزایش مبتلایان به کروناویروس در روز‌های اخیر استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و کرمان و به دلیل همجوار بودن با استان فارس، با یک افزایش ناگهانی شیوع ویروس مواجه هستیم و استان فارس در حال حاضر به مرحله هشدار رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم فهیم استان خواست تا توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند، دلیل بازگشایی مشاغل، ضعیف بودن کروناویروس نیست، کروناویروس در حال انتقال در بین مردم است و مهمترین اقدام برای قطع زنجیره انتقال ویروس، استفاده از ماسک و دستکش، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در خانه ماندن و پرهیز از تردد‌های غیرضرور است.

شمار مبتلایان به کرونا در استان کردستان به ۳۳۰۸ نفر رسید

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ظهر امروز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: روند افزایش شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان همچنان ادامه دارد و تا ظهر امروز شمار مبتلایان به سه هزار و ۳۰۸ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته ۱۱ هزار و ۹۵۶ نمونه است که از این تعداد سه هزار و ۳۰۸ مورد مثبت، هشت هزار و ۴۹۲ مورد منفی و ۱۵۶ مورد اعلام نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: شهرستان‌های سنندج یک‌هزار و ۱۴۸ نفر، سقز ۵۲۵ نفر، بانه ۲۹۲ نفر، مریوان ۲۸۵ نفر، دیواندره ۲۷۷ نفر، قروه ۲۶۹ نفر، بیجار ۱۷۲ نفر، کامیاران ۱۷۰ نفر، دهگلان ۱۳۶ نفر و سروآباد ۳۴ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس دارند.

وی عنوان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی کادر بهداشت و درمان تاکنون یک‌هزار و ۵۷۰ بیمار سلامت خود را به‌دست آورده و از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

رضاعی به شمار مرگ و میر ثبت شده به‌دلیل ابتلاء به کرونا اشاره کرد و افزود: متأسفانه ۱۵۷ نفر افراد مبتلا شامل ۴۱ نفر در سقز، ۳۶ نفر در سنندج، ۲۰ نفر در قروه، ۲۰ نفر در بانه، ۱۵ نفر در کامیاران، ۹ نفر در بیجار، هفت نفر در مریوان، ۶ نفر در دیواندره و سه نفر در دهگلان به دلیل ابتلاء به کروناویروس فوت شده‌اند که همه موارد به‌صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

ثبت ۸۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در لرستان

محمدرضا نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ۶۰۵ نمونه ارسالی در طی بیست و چهار ساعت گذشته به آزمایشگاه‌های مرجع استان تعداد ۸۳ نفر به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در لرستان اضافه شد. متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته در لرستان یک فوتی به علت ابتلای به کووید ۱۹ داشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه از ابتدا تا کنون تعداد ۱۶۵ نفر از هم استانی‌ها به علت ابتلای به کووید ۱۹ جان باخته‌اند، افزود: تا کنون ۲۶۴۳۸ نمونه از بیماران مشکوک به کووید ۱۹ در لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده است که تعداد ۲۳۶۹۳ نمونه پاسخ داده شده و از این عدد ۴۴۵۳ مورد مثبت و تعداد ۱۹۲۴۰ نمونه منفی اعلام شده است.

نیکبخت با بیان اینکه تعداد ۲۷ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان تحت مراقبت‌های پزشکی و درمانی هستند، تصریح کرد: از ابتدا تا کنون تعداد ۴۲۶۱ نفر که در لرستان مبتلا به کووید ۱۹ بوده‌اند پس از درمان به بهبودی کامل دست یافته‌اند.

۲۲۹ مورد جدید کرونا در آذربایجان‌غربی

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به ۵ هزار و ۸۶۸ نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد ۳ هزار و ۶۶۶ نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته در استان تعداد ۲۲۹ مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی شناسایی شده است که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در استان به ۵ هزار و ۸۶۸ نفر رسید که از این تعداد ۳ هزار و ۶۶۶ نفر بهبود یافته‌اند. از ۲۲۹ مورد جدید شناسایی شده تعداد ۱۸۹ نفر از بیماران سرپایی و ۴۰ نفر بستری شده در مراکز درمانی استان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی یادآور شد: از مجموع ۵ هزار و ۸۶۸ نفر مبتلا به کرونا در سطح استان تعداد یک هزار و ۷۰۰ نفر مربوط به ارومیه، ۳۳۵ نفر سلماس، یک هزار و ۵۸ نفر خوی، ۶۱ نفر چایپاره، ۱۷ نفر چالدران، ۲۶ نفر پلدشت، ۳۲ نفر شوط، ۶۵ نفر ماکو، ۱۲۷ نفر اشنویه، ۱۴۴ نفر نقده، ۱۳۱ نفر پیرانشهر، ۵۷۶ نفر میاندوآب، ۷۱۸ نفر مهاباد، ۵۲۲ نفر بوکان، ۸۵ نفر سردشت، ۱۰۷ نفر شاهین دژ، ۱۴۴ نفر تکاب مربوط هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار