کد خبر: ۸۵۷۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶ 02 June 2020

ضرورت رونق واحدهای تولیدی صادرات محور برای حضور فعالانه در بازار اوراسیا

استاندار گیلان بر ضرورت تسهیل امور مرتبط با بازرگانان، سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی به ویژه در راستای صادرات تاکید کرد.

تابناک/ارسلان زارع در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان که در فرمانداری شهرستان آستارا برگزار شد، به نامگذاری سال جدید تحت عنوان جهش تولید توسط رهبر معظم انقلاب در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و استفاده از همه ظرفیت های داخلی اشاره و خاطرنشان کرد: رییس‌جمهوری و مجموعه دولت تدبیر و امید با برنامه های مشخص از همه خادمان مردم خواستار اجرایی کردن این برنامه‌ها با تلاش مضاعف هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان به رشد صادرات کالاها از لحاظ وزنی، ارزی و ریالی در سال گذشته و استمرار این روند در سال جاری اشاره کرد و گفت: طی ۲ ماه نخست امسال به لحاظ وزنی بیش از ۱۶۶ هزار تن با رشد ۳۳ درصدی و افزون بر ۸۰ میلیون دلار با رشد بیش از ۶۰ درصدی ، صادرات صورت گرفته است.

وی افزود: بسیار امیدوارم که هدفگذاری ۶۰۰ میلیون دلاری صادرات در امسال با همت بازرگانان، تولیدکنندگان و مجموعه فعالان بخش خصوصی و هماهنگی اتاق بازرگانی و تلاش مدیران دولتی و سایر ارگان های ذیربط قضایی، امنیتی، نظارتی و نظامی محقق شود.

استاندار گیلان به شرایط حاکم بر کشورهای دنیا به سبب شیوع کرونا و محدودیت ها و آسیب های ایجاد شده، اشاره کرد و گفت: با تلاش های صورت گرفته این آسیب ها در کشورمان نسبت به دیگر کشورها کمتر بوده و طی ماه های اخیر با تلاش بازرگانان و دیگر سازمان ها از جمله گمرک، حمل و نقل، دامپزشکی، استاندارد و ... شاهد تداوم روند صادرات و واردات بوده ایم.

وی خاطرنشان کرد: دیپلماسی فعال سیاسی و اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران براساس راهبردها و تلاش سفرای کشورمان در حوزه اوراسیا و نمایندگی وزارت خارجه در استان همواره در کنار بازرگانان و فعالان بخش خصوصی هستند.

 زارع اظهار داشت: استان گیلان پیوند دهنده ارتباطات تجاری و اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه بوده و بیشترین ارتباط را در این خصوص برقرار می کند و باید در این مسیر از ظرفیت‌های موجود بهره‌گیری لازم صورت گیرد.

وی به ظرفیت‌های شهرستان بندری آستارا نیز اشاره کرد و گفت: برخورداری از مرزهای سه گانه دریایی، زمینی و ریلی و وجود منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند بستر گسترش فعالیت های تجاری و اقتصادی را فراهم سازد.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت تسهیل امور مرتبط با بازرگانان، سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی به ویژه در راستای صادرات تاکید و تصریح کرد: انتظار می‌رود در روند فعالیت واحدهای تولیدی صادرات محور شاهد رونق باشیم چراکه بازار ارزشمند اوراسیا یکی از ظرفیت‌های خوب در این حوزه است که باید از آن استفاده بهینه شود.

در این جلسه فعالان بخش خصوصی استان نیز دغدغه های خود را مطرح کردند.

گفتنی است در پایان این نشست؛ لوح تقدیر حسن رستم زاد فرماندار شهرستان مرزی بندرآستارا که بعنوان فرماندار نمونه در عرصه فعالیت های اقتصادی استان انتخاب شده، از سوی دکتر زارع به وی اعطا شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار