کد خبر: ۸۵۵۷۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲ 29 May 2020

 

معاون رئیس‌جمهور ضمن اعلام آمادگی کامل برای تکمیل سد شفارود در استان گیلان گفت: توانایی مالی و اجرایی برای رفع موانع موجود است. 

 
قول نوبخت برای تکمیل سد شفارود گیلان؛ توانایی مالی برای رفع موانع فراهم است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمد باقر نوبخت امروز پس از بازدید از سد شفارود در جمع خبرنگاران از اهمیت تکمیل پروژه سد شفارود سخن گفت و با بیان اینکه به‌همین دلیل شخصاً جهت بازدید به اینجا آمدم اظهار داشت: انتظار دارم با همان روشی که سایر کارها را تاکنون انجام دادید این طرح را نیز تکمیل کنید.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به سفر دو روز پیش خود برای سرکشی از پروژه راه‌آهن چابهار به زاهدان خاطرنشان کرد: در آنجا با مسئول قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در ایرانشهر یک تفاهمنامه امضا کردیم و وظایف هر دستگاه اعم از وزارت راه، برنامه و بودجه و قرارگاه خاتم مشخص شد تا این طرح تا پایان اسفندماه به بهره‌برداری برسد. 

وی علت پیشرفت و تکمیل پروژه‌ها را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: روش من برای پیشرفت هر پروژه‌ای این است که وظایف هر دستگاهی را به‌صورت مکتوب ثبت می‌کنیم و امضای پیمانکار، مجری و سازمان برنامه و بودجه باید در آن باشد و هر دستگاه وظایف و تکالیف خود را بداند.

نوبخت با بیان اینکه برنامه فردا سرکشی از پروژه سد پلرود است ابراز داشت: تکمیل این پروژه نیز برعهده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) است و باید آبگیری این سد تا پایان اسفند سال 99 انجام شود و لیستی از وظایف سازمان برنامه و بودجه را در آن مشخص کردیم.

وی خواستار تحویل پروژه سد شفارود تا پایان اسفندماه یا حداکثر فروردین ماه شد و عنوان کرد: وظایف و تعهدات هر دستگاه را مشخص کنید و از چالش‌ها و مشکلات موجود نیز لیستی تهیه شود و تعهدات ما به شما و بالعکس را مشخص کنید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه باید لیستی از پروژه‌هایی که تا پایان سال 99 قابلیت بهره‌برداری دارند تهیه شود بیان داشت: روز گذشته 31 هزار و 220 میلیارد تومان تخصیص برای طرح‌های عمرانی را به خزانه دادم و تا 80 هزار میلیارد تومان برای طرح‌هایی که قابلیت اتمام دارند نیز کنار گذاشتیم.

نوبخت با اشاره به اینکه تحقق اهداف مدنظر با تعیین تکلیف تمام نهادها و دستگاه‌ها و تهیه لیستی در اینباره ممکن است عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه اراده دارد تا امکانات و منابع موجود جهت تکمیل پروژه‌ها را در اختیار مسئولان قرار دهد.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه مسائل مربوط به هیئت وزیران یا سازمان محیط زیست را در کمترین زمان برطرف می‌کنم اظهار داشت: به یاری پروردگار و به نیابت از دولت اراده تکمیل طرح‌ها و اختصاص منابع وجود دارد و سد شفارود نیز از پروژه‌هایی است که همواره مورد توجه ما قرار داشت.

وی با بیان اینکه توانایی مالی و اجرایی برای رفع موانع موجود است تصریح کرد: لیست کارهایی که برای تکمیل پروژه‌ها نیاز است را تهیه کنید و تمهیدات لازم را انجام دهید تا روز شنبه دستور هر کاری که نیاز است را به‌صورت تلفنی انجام دهم تا اسفند یا فروردین ماه پروژه سد شفارود تکمیل شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار