کد خبر: ۸۵۵۲۳۴
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳ 27 May 2020
 
تابناک/ رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.
 

کیانوش جهانپور روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (هفتم خرداد) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی دو هزار و ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۴۱۲ مورد بستری و هزار و ۶۶۸ (۸۰درصد) نفر از موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر رسید.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ بیمار دیگر مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۷ هزار و ۵۶۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۷ خرداد ۱۳۹۹+جدول

جهانپور بیان کرد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۱۱۱ هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. ۲۵۵۱ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.  از مجموع بیش از دو میلیون مورد مشکوک، تا کنون ۸۵۶ هزار و ۵۴۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور افزود: استان خوزستان کماکان وضعیت قرمز دارد، در بقیه نقاط کشور وضعیت بهتری داریم. توصیه مکرر و تکراری وزارت بهداشت این است که مردم همچنان اصول بهداشتی مانند شست و شوی مداوم دست ها و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند. امیدواریم در کلانشهرها به خصوص تهران که میزان رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی کمتر از میانگین کشوری است نیز شاهد دقت بیشتر مردم در رعایت اصول پیشگیرانه باشیم.

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۶ خرداد ۱۳۹۹+جدول

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا هفتم خرداد 99 آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

این جدول در حال تکمیل است

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی        
2 آذربایجان غربی        
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان)        
5 البرز        
6 ایلام ۱۴ ۶۲   ۹۳۷
7 بوشهر        
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۱۴ ۲۹ ۵۶۴ ۶۱۱
10 خراسان جنوبی صفر ۴۵ ۶۰۷ ۶۵۶
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی   ۱۲۸ ۷۳۶ ۲۰۴۹
13 خوزستان ۵۸۸ ۴۹۸ ۱۰۸۶۴ ۱۲۲۰۸
14 زنجان      
15 سمنان        
16 سیستان‌وبلوچستان        
17 فارس ۷۵ ۱۰۹ ۵۰۱۶ ۵۶۸۷
18 قزوین        
19 قم        
20 کردستان ۶۱ ۱۵۰ ۱۴۶۷ ۲۶۷۸
21 کرمان        
22 کرمانشاه ۱۵۸ ۱۱۳   ۴۱۳۹
23 کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ ۹   ۶۵۶
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان ۵۳ ۱۵۶ ۳۷۳۷ ۳۹۲۵
27 مازندران        
28 مرکزی        
29 هرمزگان        
30 همدان        
31 یزد        

***

ابتلای ۵۸۸ مورد جدید در خوزستان

علی احسان‌پور، سخنگوی علوم پزشکی اهواز دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی کارشناسان مراکز بهداشتی و درمان طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۸۸ مورد ابتلای قطعی به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد.

وی افزود: از مجموع ۵۸۸ بیمار جدید، ۴۴۹ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مرکز بهداشت در قرنطینه خانگی و ۱۳۹ بیمار نیز بستری شدند که نشان میدهد با گسترش نظام غربالگری، بیش از ۷۵ درصد بیماران در مراحل اولیه شناسایی می‌شوند و با احتساب این ۵۸۸ نفر تعداد کل مبتلایان به ۱۲ هزار و ۲۰۸ نفر افزایش یافت.در حال حاضر ۸۶۴ بیمار در بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند و خوشبختانه با تلاش مدافعان سلامت مردم، ۱۰ هزار و ۸۶۴ بیمار پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

وی افزود: متاسفانه در شبانه‌روز گذشته، ۱۷ نفر از مبتلایان به این بیماری، جان خود را از دست دادند تا تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا به ۴۹۸ نفر برسد.

۷۵ مبتلای جدید به ویروس کرونا در فارس شناسایی شد

دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۸۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: از یک هزار و ۲۸۶ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تخصصی کووید ۱۹ استان، ۷۵ مورد مثبت شناسایی شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۵ هزار و ۶۸۷ رسیده است.

دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز پنج هزار و ۱۶ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دانشگاه ادامه داد: متأسفانه یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به کروناویروس جان خود را از دست داد که با این یک مورد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس در فارس به ۱۰۹ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه ۱۰۹ مورد فوتی استان بر اثر ابتلاء به کروناویروس از شروع تاکنون را ۶۶ مورد مربوط به شیراز؛ ۹ مورد مرودشت؛ ۴ مورد آباده؛ ۳ مورد کازرون؛ اقلید و پاسارگاد هر کدام ۲ مورد؛ داراب، رستم، زرقان، ارسنجان، سروستان، نی ریز و بیضا هر کدام یک نفر عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان اعلام کرد.

دکتر همتی بیان کرد: آمار جانباختگان بر اثر کروناویروس در استان، ۵۹ درصد به مردان و ۴۱ درصد به زنان اختصاص دارد و میانگین سنی جانباختگان نیز ۶۵ سال است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز توصیه کرد: بیش از ۹۰ درصد جانباختگان در گروه سنی سالخوردگان و یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند، بنابراین لازم است بیشتر از گذشته مراقب سالخوردگان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای باشیم.

دکتر همتی با بیان اینکه ویروس در جامعه در حال انتقال است، تاکید کرد: مردم باید برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی، فاصله مناسب در روابط اجتماعی و استفاده از ماسک در زمان خروج از خانه را جدی بگیرند.

 ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی به صفر رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: برای دومین‌بار، ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی به صفر رسید.

کامبیز مهدی‌زاده اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۳ آزمایش مشکوک به کرونا در استان انجام شد که خوشبختانه هیچ نمونه مثبت جدیدی شناسایی نشده است. از روز نخست شیوع کرونا تاکنون پنج هزار و ۳۱۵ آزمایش از افراد مشکوک به کرونا در استان انجام شده که از این تعداد، نتیجه چهار هزار و ۶۵۹ نفر منفی و ۶۵۶ نفر مثبت بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به آمار مبتلایان در شهرستان‌ها، تبیین کرد: مجموع مبتلایان کرونا در بیرجند ۲۱۲ نفر، درمیان ۸۲ نفر، طبس ۱۵۲ بیمار، قاین ۶۴ نفر، زیرکوه ۴۵ نفر، سرایان ۳۷ نفر، فردوس ۲۷ نفر، بشرویه ۱۹ نفر، سربیشه هشت نفر، خوسف چهار نفر و نهبندان شش نفر هستند.

مهدی‌زاده مطرح کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در استان، ۶۰۷ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص، چهار نفر در بیمارستان‌ها بستری‌اند و همچنین تعداد فوت‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در استان ۴۵ نفر هستند.

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به ۳۹۲۵ نفر رسید/ فوت ۱۵۶ بیمار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به ثبت ۵۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به ۳۹۲۵ نفر رسید.

محمدرضا نیکبخت امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از ۳۷۵ نمونه ارسالی در طی بیست و چهار ساعت گذشته به آزمایشگاه‌های مرجع استان تعداد ۵۳ نفر به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در لرستان اضافه شد. متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته در لرستان دو فوتی به علت کووید ۱۹ در لرستان داشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه متأسفانه از ابتدا تا کنون تعداد ۱۵۶ نفر از هم استانی‌ها به علت کووید ۱۹ جان باخته‌اند، افزود: تا کنون ۲۳۲۹۵ نمونه از بیماران مشکوک به کووید ۱۹ در استان لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده است که تعداد ۲۰۲۱۶ نمونه پاسخ داده شده که از این عدد ۳۹۲۵ مورد مثبت و تعداد ۱۶۲۹۱ نمونه منفی اعلام شده است.

نیکبخت با اشاره به اینکه تعداد ۳۲ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان تحت مراقبت‌های پزشکی و درمانی هستند، گفت: از ابتدا تا کنون تعداد ۳۷۳۷ نفر که در لرستان مبتلا به کووید ۱۹ بوده‌اند پس از درمان به بهبودی کامل دست یافته‌اند.

شهرستان سفید کرونا در کرانشاه نداریم/ وضعیت قرمز در ۳ شهرستان

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از لحاظ کرونا شهرستان سفیدی در استان نداریم.

ابراهیم شکیبا امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از ابتدای اپیدمی کرونا تا کنون در استان کرمانشاه ۴۱۳۹ مورد مثبت ثبت شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: از این تعداد ۸۳۰ مورد مربوط به بیماران بستری و ۳۳۰۹ نفر بیماران سرپایی بوده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: به این منظور تا کنون ۱۶ هزار و ۷۳۵ مورد نمونه گیری به عمل آمده است که ۳ هزار و ۶۲۸ مورد مربوط به بیماران بستری و ۸۳۰ مورد نیز مربوط به موارد مثبت بوده است و ۱۳ هزار و ۱۰۷ مورد نیز مربوط به بیماران سرپایی است. بیماران سرپایی که تست کرونایی آنها مثبت اعلام می‌شود تا روز پنجم حداقل ۷ بار با آنها تماس حاصل می‌شود و روز چهاردهم نیز دوباره با آنها تماس گرفته می‌شود.

این مسئول فوت قطعی ناشی از کرونا را از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۱۳ مورد اعلام‌کرد و گفت: روز گذشته ۵۳۲ مورد نمونه گرفتیم که ۱۵۸ مورد مثبت اعلام شد که ۱۸ مورد آنها بستری و ۱۴۰ مورد دیگر سرپایی بودند.

سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه بیان داشت: در حال حاضر در استان کرمانشاه هیچ شهر سفیدی نداریم و بنا بر جمعیت شهرستانهای جوانرود، هرسین و ثلاث باباجانی در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی بر رعایت موارد بهداشتی توسط مردم و عدم حضور غیرضروری در اماکن عمومی تاکید کرد و گفت: در مقابله با بیماری کرونا سه کار باید انجام بدیم یا واکسن این بیماری را تهیه کنیم، یا دارو تخصصی و اثر بخش آماده شود یا ایمنی طبیعی ایجاد شود که امکان تهیه ۲ مورد اول به این زودی وجود ندارد فقط باید ایمنی طبیعی را بالا ببریم.  هدف از بالا بردن ایمنی طبیعی، کنترل بیماری است چرا که مهار آن با توجه به اپیدمی جهانی، امری مهار نشدنی است.

وی همچنین بر خانه ماندن مردم تاکید کرد و گفت: اگر مردم مجبور به خروج از منزل هستند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و افراد پرخطر نظیر بیماران مبتلا به دیابت، فشارخون، سرطان و سالمندان به طور جدی در منزل بمانند و خانواده‌های آنها نیز فاصله دو متری با آنها را رعایت کنند.

افزایش ۱۴ موردی بیماران کرونایی استان چهار محال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، مجید شیرانی از مثبت اعلام شدن آزمایش‌های ۱۴ بیمار مشکوک به کووید19 در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: در مجموع تعداد مبتلایان به کووید19 در چهارمحال و بختیاری به ۶۱۱ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در حال حاضر 35 نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از شروع اپیدمی بیماری تا کنون یک هزار و ۵۳۵ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا ویروس به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در مجموع از ۴ هزار و ۶۵۲ فرد بستری و سرپایی نمونه‌گیری شده است، ادامه داد: تعداد ترخیص‌شدگان که به‌صورت قطعی به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند ۵۶۴ نفر بوده است.

شناسایی ۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان / ۳ نفر در سقز جان باختند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت : با شناسایی ۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا، شمار مبتلایان در کردستان به ۲ هزار و ۶۷۸ نفر رسید.

فرزین رضاعی اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تا پیش از ظهر امروز تعداد ۲ هزار و ۶۷۸ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است که این آمار نسبت به روز قبل ۶۱ نفر افزایش داشته است.

وی افزود: در شهرستان سنندج ۹۱۳ نفر، سقز ۴۸۴ نفر، بانه ۲۶۲ نفر، قروه ۲۱۹ نفر، دیواندره ۱۹۹ نفر، مریوان ۱۹۱ نفر، کامیاران ۱۴۱ نفر، بیجار ۱۳۵ نفر، دهگلان ۱۰۵ نفر و سروآباد ۲۹ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۹ هزار و ۶۷۶ نمونه است که از این تعداد ۲ هزار و ۶۷۸ مورد مثبت، ۶ هزار و ۸۴۶ مورد منفی و ۱۵۲ مورد اعلام نشده است.

رضاعی با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۴۶۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته است نسبت به شیوع موج دوم و سوم کرونا در استان هشدار داد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵۰ نفر در استان بر اثر کرونا فوت شده اند افزود: از این تعداد ۴۰ نفر در سقز، ۳۲ نفر در سنندج، ۱۹ نفر در قروه، ۲۰ نفر در بانه، ۱۵ نفر در کامیاران، ۹ نفر در بیجار، هفت نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره و سه نفر در دهگلان گزارش شده است.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۹۳۷ نفر

محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۹۳۷ نفر خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ مورد جدید کرونا در استان ثبت شده است.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۴ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است. متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان داشتیم و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۶۲ نفر است. مورد فوتی جدید متعلق به شهرستان مهران است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، نظارت بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح جامعه به‌صورت جدی دنبال می‌شود و در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا نیز بر این اصل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوطه تاکید شده است.

افزایش تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۲۰۴۹ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر هفتم خرداد، ۲۰۴۹ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی سید احمد هاشمی اظهار کرد: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر هفتم خرداد، ۲۰۴۹ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که شامل ۹۰۶ نفر بستری و ۱۱۴۳ نفر سرپایی می‌باشند و تعداد آمار فوتی‌ها بدون تغییر همان ۱۲۸ نفر باقی ماند.

وی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۱۰۷۵ نفر، شیروان ۲۴۱ نفر، فاروج ۱۲۵ نفر، مانه و سملقان ۲۰۰ نفر، جاجرم ۶۳ نفر، گرمه ۳۵ نفر، راز و جرگلان ۱۳۲ نفر و اسفراین ۱۷۸ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.️

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۷۳۶ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

وی افزود: آزمایش ۲۸۲۸ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۱۹ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

تاخت و تاز کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ به خوزستان سفر نکنید!

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در هفتمین روز از خرداد ماه ۹۹ را در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

دکتر پرویز یزدان پناه گفت: از ۱۳۵ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه ویروس شناسی یاسوج؛ ۱۲ مورد مثبت گزارش شده است. با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کرونای استان به ۶۵۶ بیمار رسید.

وی افزود: از شمار مبتلایان جدید استان سه بیمار مرد و یک بیمار زن در شهرستان بویراحمد، یک بیمار مرد و یک بیمار زن در شهرستان کهگیلویه، دو بیمار مرد و یک بیمار زن در شهرستان گچساران، دو بیمار مرد در شهرستان باشت و یک بیمار مرد در شهرستان لنده می‌باشند.

این مسوول عنوان کرد: یک بیمار سابقه مسافرت به اهواز را داشته، یک بیمار به استان تهران سفر کرده و سه بیمار با موارد مثبت مبتلا در تماس بوده اند بنابراین از مردم شریف استان تقاضا داریم که از مسافرت به مناطق پر خطر کشور به خصوص استان‌هایی مانند خوزستان به شدت اجتناب نمایند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابراز داشت: در امار اعلام شده دیروز (۶ خرداد ماه)، دو نفر از موارد مثبت جزء آمار شهرستان دنا اعلام شد، اما با توجه به اینکه این دو بیمار ساکن شهرستان مارگون هستند و صرفا نمونه گیری آن‌ها در شهرستان دنا انجام شده، جزء آمار شهرستان بویراحمد به حساب می‌آیند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار