کد خبر: ۸۵۴۹۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵ 27 May 2020

 

نماینده مردم رشت در مجلس تلاش برای حفظ اقتدار سیاست خارجی کشور را از جمله ویژگی‌هایی که رئیس مجلس آینده باید داشته باشد خواند و گفت: مسائل معیشتی و اشتغال جوانان از اولویت‌های اصلی مجلس یازدهم است.

نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم: مسائل معیشتی و اشتغال جوانان از اولویت‌های اصلی مجلس است

محمدرضا احمدی سنگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، مسائل معیشتی، اقتصادی، ازدواج و اشتغال جوانان را از جمله اولویت‌های کاری اصلی مجلس یازدهم دانست و با بیان اینکه نمایندگان جدید باید به دنبال تحقق این اهداف باشند اظهار داشت: حفظ اقتدار سیاست خارجی کشور از جمله ویژگی‌هایی است که رئیس مجلس آینده باید داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس در پاسخ به این پرسش که با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به ویژه شیوع بیماری کرونا اولویت‌های مجلس یازدهم چه مواردی است عنوان کرد: مشکلات حوزه جوانان در حوزه کار و ازدواج آنان از مهم‌ترین اموری است که مجلس یازدهم باید رسیدگی به آن‌ها را در اولویت قرار دهد.

احمدی سنگر شرایط معیشتی مردم و اقشار مختلف جامعه را نامطلوب ارزیابی کرد و تلاش برای رفع مشکلات و بهبود شاخص‌های یاد شده را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: ایران اسلامی از حیث منابع و داشته‌های داخلی هیچ چیز کم ندارد بنابراین با تکیه بر همین توانمندی‌ها می‌توانیم بسیاری از چالش‌های موجود جامعه را حل و فصل کنیم.

وی شاخص‌های کارآمدی مجلس یازدهم را برشمرد و اینکه مجلس جدید چگونه می‌تواند تبدیل به یک مجلس کارآمد شود ابراز داشت: مجلس خانه ملت و آحاد مردم محسوب می‌شود و لازم است با تمام وجود از حقوق آنان دفاع کند از طرفی مجلس یازدهم باید صدای مردم باشد نه صدای دولت و حرف دل جامعه را به گوش متولیان امر برسانند.

نماینده مردم رشت در مجلس تعامل با دولت از یک سو و ایراد انتقادات به برخی از عملکردهای آن را لازم و ضروری خواند و با اشاره به اینکه مجلس یازدهم دنبال درگیری و تنش نیست اظهار داشت: مجلس جدید به دنبال تعامل با دولت است تا زمان یکساله آن تمام شود از طرفی سعی می‌کند تمام توان خود را برای بهتر کردن شرایط اقتصادی انجام دهد.

احمدی سنگر در پاسخ به این پرسش که به نظر شما رئیس مجلس باید دارای چه ویژگی‌هایی برای ریاست باشد خاطرنشان کرد: رئیس مجلس یازدهم باید فردی باشد که با تمام وجود از اقتدار سیاست خارجی کشورمان حفاظت کند زیرا ایران اسلامی کشوری قدرتمند است و نیازی ندارد در برابر آمریکایی‌ها و امثال آن سر تعظیم فرود بیاورد.

وی به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود شهرستان رشت که در دوره مجلس دهم کمتر برای رفع آن تلاش شد اشاره کرد و ابراز داشت: شهرستان رشت دارای مشکلات و معضلات بسیار زیادی است که فرسوده بودن زیرساخت‌های برق، بیمارستان‌ها و نبود تجهیزات و امکانات درمانی مناسب برخی از این کمبودها به شمار می‌رود.

نماینده مردم رشت در مجلس معضلاتی که دانشگاه علوم پزشکی گیلان با آن مواجه است و رفع مشکلات بیمارستان تأمین اجتماعی را نیز متذکر شد و عنوان کرد: ارتباط دانشگاه‌ها با مراکز تولید به خوبی برقرار نیست و به صورت علمی عمل نمی‌کنند در حالی‌که که برای توسعه و پیشرفت استان گیلان به چنین تعاملی بسیار نیازمندیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار