کد خبر: ۸۵۴۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶ 26 May 2020

 

تابناک/معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان ضمن اشاره به شعار جهش تولید و نقش‌آفرینی دستگاه قضایی در این زمینه گفت: دستگاه قضایی امنیت سرمایه‌گذاری را در گیلان تأمین می‌کند.

 
معاون دادگستری استان گیلان: امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم

احمد آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، تأمین امنیت سرمایه‌گذاری در قالب اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک اولویت مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه تحقق این امر در گیلان دنبال می‌شود اظهار داشت: دستگاه قضایی نیز به همراه سایر قوا برای تحقق شعار جهش تولید مورد تأکید مقام معظم رهبری تلاش می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی برای پیشبرد درست اهداف و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی می‌کند عنوان کرد: امنیت سرمایه‌گذاری یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در مسیر رسیدن به توسعه و پیشرفت اقتصادی باید به خوبی تأمین شود.

آقایی تشکیل شعب ویژه اقتصادی برای حمایت از تولید در استان گیلان را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه دستگاه قضایی در پیشبرد این امر عزمی جدی دارد تصریح کرد: مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست‌های اقتصادی در حقیقت نقشه راه دولت در جهت حمایت از کسب و کارها و تولید و سرمایه‌گذاران را مشخص کرده‌اند.

وی از تکلیف دستگاه قضایی در راستای تأمین امنیت سرمایه‌گذاران، پشتیبانی از فعالان اقتصادی و رفع موانع حقوقی و قضایی بخش تولید سخن گفت و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین کارها و اقدامات مثبتی که دستگاه قضایی در این جهت اقدام به انجام آن می‌کند ممانعت از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان راه‌اندازی شعبات ویژه اقتصادی با هدف حمایت از تولید و اشتغال در استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: حمایت از فعالان اقتصادی و رفع موانع حقوقی و قضایی بخش تولید از جمله اموری محسوب می‌شود که دستگاه قضایی برای آن برنامه‌‌ریزی کرده است.

آقایی فقر و بیکاری را یکی از مهم‌ترین عوامل انحراف، آسیب‌اجتماعی، کج رفتاری و بزهکاری در انسان تلقی کرد و ابراز داشت: فقر غم‌بارترین مصیبت اجتماعی و یک پدیده ناخوشایند اجتماعی و اقتصادی است و باید از هر راه ممکن به ویژه با افزایش فرصت‌های شغلی در جهت کمرنگ کردن آن در جامعه تلاش کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با تأکید بر اینکه آموزه‌های دینی فقرا را شریک اموال توانگران می‌دانند و امروزه توانگران همان فعالان اقتصادی و کارآفرینان هستند افزود: بومی‌سازی اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت‌های استان گیلان راهبرد اصلی دستگاه قضا محسوب می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار