کد خبر: ۸۵۴۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶ 26 May 2020

 

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان گیلان گفت: ایثار معلمان گیلانی در بحران کرونا مثال‌زدنی بود به طوری‌که با تمام کمبودها سنگر تعلیم و تربیت را حفظ کردند.

 
ایثارگری معلمان گیلانی در بحران کرونا؛ فرهنگیان با وجود کمبودها «تعلیم و تربیت» را رها نکردند

سرهنگ پاسدار حسن حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، به بحران شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس بسیاری از نقاط کشور از جمله استان گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: ایثار معلمان گیلانی در بحران کرونا مثال‌زدنی بود و فرهنگیان استان با تمام کمبودها و مشکلات سنگر تعلیم و تربیت را حفظ کردند.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان تعطیلی کلاس‌های حضوری مدارس و برگزاری کلاس‌های غیرحضوری و آن‌لاین را در چند وقت اخیر مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: وجود زیرساخت‌های اینترنت از جمله پیش‌نیازهای اولیه برقراری این نوع از آموزش است که البته در برخی نقاط استان گیلان این امکان وجود نداشت.

حبیبی با بیان اینکه پشت ویروس منحوس کرونا به همت معلمان ایثارگر در مناطقی مانند روستای دیورود اشکورات شهرستان رودسر به خاک مالیده شد تصریح کرد: گویی سرشت معلمی همیشه با ایثار و از خودگذشتگی عجین شده است و هیچ عامل خارجی نمی‌تواند مزاحم رابطه عاشقانه معلم و دانش‌آموز شود.

وی از تلاش وافر معلمان در اقصی نقاط استان گیلان برای ادامه فعالیت‌های دانش‌آموزی و انتقال مفاهیم درسی باقیمانده به آنان سخن گفت و ابراز داشت: ویروس کرونا با ورود نحس‌گونه‌اش به عاملی برای تهدید سلامتی افراد جامعه بدل شده و مدارس کشور را به تعطیلی کشاند اما با ایثار و علاقه معلمان آموزش تعطیل نشد.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان عرصه آموزش و پرورش را میدان شکست کرونا تلقی کرد و اظهار داشت: آموزش مجازی مسیری بود که ویروس کرونا به یکباره بر پیکره آموزش و پرورش کشور تحمیل کرد و با اجبار مسیر مستقیم و حضوری شرکت دانش‌آموزان در کلاس‌های درس را به شکل مجازی سوق داد.

حبیبی با تأکید بر اینکه این شکل مجازی و تکنیک‌گونه از ارائه آموزش مفاهیم درسی باز هم نتوانست حس و دلسوزی بین معلم و شاگرد را کم کرده و بذل ایثار معلمی را مانع شود عنوان کرد: عشق و فداکاری معلمان در چند ماهه اخیر مانند ایثارگری‌های جامعه سلامت، پرستاران و کادر درمانی کشور قابل تقدیر است.

وی عدم وجود زیرساخت اینترنت جهت دنبال کردن دروس در شبکه شاد در برخی از نقاط استان گیلان را متذکر شد و با بیان اینکه مشکلاتی نظیر این هم نتوانست معلمان را از ادامه رسالت‌شان باز دارد افزود: معلم وظیفه‌شناس روستای دیورود اشکورات بخش رحیم آباد شهرستان رودسر نمونه بارز این تلاش و فداکاری است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان با بیان اینکه معلم روستای دیورود اشکورات با رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی کلاس‌های حضوری خود را در دل مزرعه سرسبز و باغ فندوق به مدت دو ماه برگزار کرد گفت: نظام مقدس اسلامی با چنین صحنه‌هایی در تمام طول عمر پربرکت چهل ساله خود به خوبی آشنا است.

حبیبی تلاش جهادگونه مدافعان سلامت کشور در بیمارستان‌ها و در خط صفر مبارزه با کرونا را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: معلمی که با تمام مشقات خود را به کلاس درس می‌رساند و یا پرستاری که مراسم ازدواج‌اش را به تأخیر انداخت تا سنگر مبارزه با کرونا خالی نماند همه از نشانه‌های وجود عشق و دلدادگی در ایران اسلامی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار