کد خبر: ۸۵۳۳۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵ 22 May 2020

 

رزمنده گیلانی حاضر در عملیات فتح خرمشهر با بیان اینکه رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس عاشقانه و با تمام توان وارد میدان نبرد شدند گفت: جوانان باید قدردان وجود مقام معظم رهبری باشند.

ناگفته‌های یک رزمنده از عملیات فتح خرمشهر / دشمن با تمام توان برای فتح خرمشهر به میدان آمده بود

محب‌الله اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با بیان اینکه از انزلی به سمت جبهه‌ها اعزام شدیم اظهار داشت: ما از طریق گیلان به مازندران رفتیم و در لشکر 25 مازندران و در گردان شهید رجایی مستقر شدیم و پس از دریافت آموزش‌های لازم منطقه کوشک را به ما تحویل دادند.

رزمنده گیلانی حاضر در عملیات آزادسازی خرمشهر با اشاره به اینکه دشمن با تمام توان برای گرفتن خرمشهر به میدان آمده بود و ما نیز درصدد آن بودیم که به خواسته شوم خود نرسد گفت: در یکی از عملیات‌ها بوی بسیار خوشی را استشمام کردم که بعداً مشابه آن را جز در خانه خدا احساس نکردم.

وی درباره علت مغفول ماندن نقش و جایگاه رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس بیان کرد: بخشی از این موضوع به خود رزمندگان برمی‌گردد که به‌خاطر حجب و حیا و دوری از ریا، حرفی نمی‌زنند و بخش زیادی هم به‌دلیل آماده نبودن بستر بازگویی خاطره‌ها است و متاسفانه کسانی که می‌خواهند وارد این عرصه شوند از جنس این رزمندگان نیستند و این بچه‌ها نیز از موضوع خیلی استقبال نمی‌کنند.

اسدی با اشاره به اینکه رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس عاشقانه و با تمام توان وارد میدان شدند خاطرنشان کرد: در بحث کرونا نیز بچه‌های انقلابی و مذهبی حضور فعالانه و موثری دارند و این پیشرفت‌ها حاصل همکاری و وحدت میان مردم است و امیدوارم روزی کرونا نابود شود و این موفقیت به نام بچه‌های انقلابی ثبت شود.

این رزمنده دوران دفاع مقدس مهم‌ترین رسالت رزمندگان در این دوره را خودمراقبتی و مداومت بر این کار عنوان کرد و ابراز داشت: طبق فرمایش امام خمینی(ره) اگر خودمان را اصلاح کنیم جامعه نیز اصلاح می‌شود و این موضوع مهم‌ترین رسالتی است که پیشکسوتان دفاع مقدس باید آن را در جامعه رعایت کنند.

وی با بیان اینکه ما اعتقاد عجیبی به جوانان داریم و قبل از آنکه به سوریه بروم نظرم این بود که پس از ما کسی نیست از کشور دفاع کند اما بعدها حضور جوانان مدافع حرم دیدگاهم را تغییر داد افزود: جوانان ما اعم از مذهبی و غیرمذهبی با عشق به اهل بیت(ع) اگر احساس کنند اسلام در خطر است وارد میدان می‌شوند و ما از جوانان گله نداریم زیرا بستر برای آنها فراهم نیست.

رزمنده گیلانی حاضر در عملیات فتح خرمشهر با گله‌مندی از برخی مسئولان تصریح کرد: متاسفانه تفکر حاکم در میان برخی از مسئولان دینی نیست و بچه‌های انقلابی و مذهبی از ورود افرادی به شورای شهر و بخشداری که به شرع و موازین دینی پایبند نیستند گله دارند.

اسدی عنوان کرد: معتقدم باید انقلابی درونی و اداری در دولت اتفاق افتد و تا زمانی که کارها را دست بچه‌های انقلابی ندهیم تغییری در وضعیت فعلی کشور حاصل نمی‌شود؛ باید کاری کنیم که مدیران سطح بالای کشور انقلابی زندگی کنند و از اشرافی‌گری فاصله بگیرند و اگر این اتفاق بیفتد افق بسیار روشنی را شاهد خواهیم بود‌.

وی وجود مقام معظم رهبری را باعث خیر و برکت در جامعه دانست و اظهار داشت: ما هنوز ایشان را به‌خوبی نشناخته‌ایم اما امیدوارم روزی برسد که در راستای عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب به بچه‌های انقلابی و مذهبی بیشتر توجه شود و مسئولان برای حل مشکلات کشور آنها را به‌کار گرفته و از نظرات و تجربیاتشان بهره‌مند شوند.

اسدی مهم‌ترین مشکل فعلی رزمندگان دوران دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: مسئولان به رزمندگان و جانبازان خیلی رسیدگی نمی‌کنند و عده‌ای از آنها تنها به فکر اقوام و نزدیکان خود هستند و اگر چه در ظاهر و سخنان خود شعار می‌دهند اما به وعده‌هایشان عمل نمی‌کنند.

این رزمنده گیلانی دوران دفاع مقدس با بیان اینکه میزان توقع بچه‌های جنگ بسیار کم است و با وجود مشکلات به زندگی خود با قناعت ادامه می‌دهند تصریح کرد: برخی از رزمندگان آن دوران به‌سختی و با کمک نهادهای خیریه زندگی می‌کنند از این رو مسئولان وظیفه دارند که بیشتر به معیشت این عزیزان توجه کنند.

وی از جوانان خواست به رادیوها و شبکه‌های معاند و ضدانقلاب توجه نکنند و خاطرنشان کرد: اگر به حرف‌های مقام معظم رهبری توجه کنیم و پشت سر ایشان حرکت کنیم به سعادتمندی می‌رسیم و رزمندگان دفاع مقدس نیز در آن دوران همینگونه رفتار کردند و باید با کنار گذاشتن سوء ظن‌ها به یکدیگر اعتماد کنیم.

رزمنده گیلانی حاضر در عملیات فتح خرمشهر با اشاره به اینکه کلیدواژه ما قرآن، اهل بیت(ع)، احادیث و پیروی از نائب امام زمان(عج) یعنی رهبر معظم انقلاب است گفت: جوانان باید به رهبر معظم انقلاب تمسک کنند زیرا سعادت بزرگی نصیب ما شده است که در چنین زمانی زندگی کنیم و باید قدردان وجود مقام معظم رهبری باشیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
ر