کد خبر: ۸۵۱۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳ 18 May 2020

 

در این میان افکارعمومی به دنبال پی بردن نام بازیگران اصلی چنین قرارداد اعجاب آوری است که تاج با بی کفایتی با مربی بلژیکی امضا کرده است.
 
سنگین ترین پرونده حقوقی تاریخ فوتبال ایران اکنون در فیفا مراحل نهایی صدور رای را سپری می کند و تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا در فیفا باعث شد این حکم می به تاخیر بیفتد.
 

به گزارش تابناک ورزشی، صحبت از پرونده غرامت مارک ویلموتس است؛ خسارتی که سر به فلک می کشد و اگر رای به سود مربی ناموفق بلژیکی صادر شود بیش از یکصد میلیارد تومان هزینه بدون بازگشت ناشی از ضعف و بی کفایتی رییس سابق فدراسیون به فوتبال ایران تحمیل می شود. پولی که نه در حساب فدراسیون است و نه وزارت ورزش چنین مبلغی را پرداخت می کند همانطور که امروز معاون پشتیبانی وزیر رسما اعلام کرد چنین مبلغی را نخواهند پرداخت.

جوان ایرانی ساکن اروپا درپرونده ویلموتس درپی چیست؟

جالب است که هنوز کسی نه از رقم دقیق قرارداد تیم ملی با مربی قبلی خبر دارد و نه از سرنوشت نهایی پرونده مارک ویلموتس هر چند ارقام بالای هشت میلیون یورو را قطعی نشان می دهد. فدراسیون فوتبال بعد از خروج رییس مستعفی و بیمارش، حالا در تلاش برای حل و فصل این مشکل  بزرگ است اما وکلای فدراسیون که سه نفر هستند به طور مشترک و تیمی در حال ارایه لایحه دفاعیه فدراسیون فوتبال به دادگاه انضباطی فیفا هستند.

در این میان افکارعمومی به دنبال پی بردن نام بازیگران اصلی چنین قرارداد اعجاب آوری است که تاج با مربی بلژیکی امضا کرده است. برخی رسانه ها هم هر روز در این خصوص گمانه زنی می کنند که جدیدترین آنها پیدا شدن سر و کله یک جوان ایرانی مقیم اروپا در این پرونده است که مخفف نام و اسم فامیلش «ب. ز» است. البته این فرد به طور حتم بابک زنجانی نیست اما تشابه حروف مخفف شاید ذهن خواننده را به آن سو ببرد.

این فرد طی روز‌های اخیر اصرار زیادی برای دسترسی به متن پرونده دارد و احتمالا می‌خواهد همانطور که در آوردن ویلموتس به ایران نقش داشته، در شکایت طرفین هم نقش داشته باشد. دلیل اصرار این جوانک مشخص نیست، اما شایعات می‌گویند هرچه که هست به رد پای او در زمان عقد قرارداد باز می‌گردد. گفته می شود او نقش پررنگی در رفتن کارلوس کی روش و آمدن مارک ویلموتس به فوتبال ایران داشت. همان جابجایی که وزارت ورزش و مدیرانش به آن می بالیدند. گفته می شد ب. ز. همان شخصی است که به فدراسیون گفت: «سرمربی بلژیک را به ایران می‌آورم.»

گویا فدراسیون با شنیدن این جمله و تصور اینکه منظور از سرمربی بلژیک، روبرتو مارتینز است، بسیار مشتاق به مذاکرات می‌شود. بعد از آمدن مارک ویلموتس، او را به عنوان معمار تیم سوم رده بندی فوتبال ملی جهان یعنی بلژیک به فوتبال ایران قالب کردند! این فرد حالا می‌خواهد به پرونده شکایت طرفین از هم ورود کند. چه چیزی باعث شده مردی که در جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی ایران و استخدام مارک ویلموتس نقش داشت، دوباره اطراف فدراسیون فوتبال آفتابی شود؟

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار