کد خبر: ۸۴۴۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵ 30 April 2020

۸۶درصد جمعیت البرز غربالگری کرونا شدند

تابناک/ جانشین ستاد مدیریت کرونا البرز گفت: ۸۶ درصد جمعیت این استان معادل حدود ۲ میلیون نفر غربالگری بیماری ویروسی کرونا شده اند .

علی درویش پور روز پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت  کرونا البرز که با حضور دکتر حریرچی معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش و پزشکی برگزار شد، افزود: این درحالی است که استان البرز به دلیل وضعیت جغرافیایی خاص درهمجواری چهار استان تهران ،قم، گیلان و مازندران است ولی مدیریت بیماری درآن کنترل شد.
وی ادامه داد: اکنون ۳۵۰ مرکز جامع سلامت ، مرکز بهداشتی آماده ارایه خدمات هستند و ۴۳۰ قرارگاه محله ای ازسوی سپاه دراین استان پیش بینی شده است.
درویش پور گفت: ۶۳۰ تخت نقاهتگاهی داریم که یک هزار و ۲۰۰ تخت در مرحله تکمیل قرار دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز خاطرنشان کرد: به رغم تراکم بالای جمیتی حدود ۱۱ برابر متوسط کشوری اکنون توانسته ایم با توجه هرچه بیشتر به پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت اقدامات موثری را در مقابله با بیماری کرونا داشته باشیم .
وی گفت: چنانچه روزانه ۴۰۰ هزار نفر روزانه بین تهران و کرج رفت و آمد دارند و وجود زندان های متعدد شرایط را برای البرز ویژه ساخته است.
درویش پور افزود: از ابتدای سالجاری تا ۱۰ اردیبشهت  ماه ۴۹ میلیون و ۲۹۲ هزار تردد که در سال ۹۸ داشتیم که این رقم درسال ۹۹ به ۲۹ میلیون رسیده است.
وی ادامه داد:  برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی البرز در کل از سوی شهرداری های استان ۱۱ میلیارد تومان کمک داشتیم که پنج ملیارد تومان از آن از سوی شهرداری کرج بود و همچنین  در بحث تملک دارایی و تخصیص اعتبار از این محل به دانشگاه علوم پزشکی البرز رقم تخصیصی  از سه میلیارد تومان به چهار میلیارد تومان افزایش یافت.

جانشین ستاد مدیریت کرونا البرز گفت: در بحث پرداخت مطالبات مراکز درمانی البرز نیز بالغ بر ۲۹۰ میلیارد تومان از سوی بیمه های طرف قرارداد پرداخت شد.

وی در بخش دیگری میزان مصرف سوخت در استان البرز را از ابتدای سال جاری تا دهم اردیبهشت ماه بالغ بر ۷۵.۵ میلیون لیتر برشمرد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال قبل که مصرف ۱۱۲ میلیون لیتر بوده است کاهش ۳۰درصدی حاصل شده است.

درویش پور اظهارداشت: میزان مصرف بنزین در البرز از ابتدای سال جاری تا دهم اردیبهشت ماه برابر ۳۲ میلیون لیتر بوده است که در این مورد کاهش ۴۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل حاصل شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار