غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس در توئیتی نوشت: آقای شمخانی جناب عالی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران هستید به داد ایران برسید! وضعیت استان گیلان از حیث شیوع ویروس کرونا از قرمز هم عبور کرده است. تخت برای بستری و کادر درمانی تازه نفس سالم و ماسک مخصوص و لباس محافظ و دارو نداریم! تو را به خدا به فکر ایران . ایرانی باشید.
کد خبر: ۸۲۹۷۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱ 09 March 2020
گیلان از وضعیت قرمز کرونا عبور کرده، آقای شمخانی به داد ایران برسید /حکم کسی که در قم نگذاشت کرونا در نطفه خفه شود چیست؟/سران قوا وار عمل شوند

 

تابناک / نماینده مردم رشت در توئیتی نوشت: وضعیت استان گیلان از حیث شیوع ویروس کرونا از قرمز هم عبور کرده است.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس در توئیتی نوشت: آقای شمخانی جناب عالی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران هستید به داد ایران برسید! وضعیت استان گیلان از حیث شیوع ویروس کرونا از قرمز هم عبور کرده است. تخت برای بستری و کادر درمانی تازه نفس سالم و ماسک مخصوص و لباس محافظ و دارو نداریم! تو را به خدا به فکر ایران . ایرانی باشید.

حکم کسی که در قم ابتدا مانع ایجاد محدودیت‌ها و پیشگیری‌ها شد، چیست؟

غلامرضا حیدری، نماینده تهران و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامه دادستان کل کشور به وزیر بهداشت که در آن آمده است: «اخلال در نظام سلامت مردم در حد افساد فی‌الارض است»؛گفت: کسی که در قم مانع ایجاد محدودیت‌ها شد و نگذاشت کرونا در نطفه خفه شود، حکمش چه می‌شود؟

بنابر گزارش اعتمادآنلاین، او ادامه داد: گروهی فکر می‌کردند در هیچ حالی نباید تخفیفی قائل شد. انگار که کفر می‌شود، کفری که حکمش اعدام است. اما سلامت مردم مهم است و با خیالات نمی‌توان سلامت مردم را به بازی گرفت. در هر حال علما قبول کردند که برخی از نماز جماعت‌ها و نماز جمعه تعطیل شود اما برخی نه.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس تاکید کرد: شیوع کرونا از قم شروع شد و باید از قوه قضاییه مطالبه شود که حکم کسی که مقاومت کرد و نگذاشت پیشگیری‌ها و محدودیت‌ها برای اماکن عمومی زودتر شروع شود چیست؟ نمی‌خواهند حداقل از کسانی‌ که ابتدا مانع ایجاد محدودیت‌ها شدند سوال و جواب کنند؟ آن هم در شرایطی که تنها راه جلوگیری از شیوع کرونا ایجاد محدودیت برای حضور در اماکن عمومی است.

حیدری با اشاره به احتکار ماسک و... به دست عده‌ای بعد از شیوع کرونا گفت: این افراد بیمار روانی هستند. برخی بیمارند و مکیدن خون مردم با احتکار و گران کردن را بر خودشان مجاز می‌دانند. ما در برخی از حوادث دروغ گفتیم. واقعیات در خصوص شیوع کرونا هم با تاخیر اعلام شد که این موضوع هم بی‌اعتمادی را تشدید می‌کند، اما این دلیل بر آن نیست که احتکار، گران‌فروشی و چپاول کنیم. قطعاً می‌توانستند زودتر در قم محدودیت‌هایی را اعمال، رفت‌وآمدها را کنترل و اطلاع‌رسانی عمومی کنند.

سران قوا برای مهار کرونا وارد عمل شوند

علی نوبخت، موضوع شیوع ویروس کرونا را از اساس یک موضوع پزشکی دانست و گفت: با وجود کمبود امکانات و لوازم بهداشتی و تجهیزات پزشکی، جامعه پرستاری و پزشکی و مقامات وزارت بهداشت در حال جانفشانی و فداکاری برای مقابله با این ویروس منحوس هستند.

بنابر گزارش ایرنا، وی به ابعاد غیرپزشکی، اجتماعی، امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: جریانات غیرپزشکی بر برنامه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری و مهار ویروس کرونا سایه افکنده است و مانع مهار این بیماری می‌شود.

وی، لزوم ایجاد ستاد بسیج اقتصادی برای حل مشکلات معیشتی مردم را متذکر شد و گفت: وقتی از مردم خواسته می‌شود که از خانه بیرون نیایند، این تکلیف برای شورای تامین استان‌ها ایجاد می‌شود که بلافاصله به فکر تامین مایحتاج مردم بیافتند و معیشت و غذا و وسایل مورد نیاز آنها را تامین کنند.

عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خروج مردم برای تامین مایحتاج خود را به خاطر مهیا نبودن زمینه‌های تامین آن از سوی شورای تامین استان‌ها را عامل گسترش کرونا دانست و افزود: خواهش من این است که سران سه قوه به این مساله ورود کنند زیرا  این موضوع هم به قوه مقننه، هم مجریه و هم قوه قضائیه مربوط است. دولت به تنهایی قادر به مهار ویروس کرونا نیست و حل این بحران نیازمند ورود سران قوا و حتی نیروهای مسلح است.

معاون درمان پیشین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه من مساله کرونا را فراتر از مسائل پزشکی می‌بینم و مسئله اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی و قضایی است، تاکید کرد: احساس می‌کنم موضوع جدی گرفته نشده است. همانطور که زیاد جلوه دادن موضوع کرونا و ترساندن مردم ظلم است به نظر من سهل انگاری و کم‌اهمیت جلوه دادن آن هم ظلم است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
سيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
من نظر خود در مورد حكم كسى كه اجازه نداد در قم كرونا درنطفه خفه شود را در ذيل مطلبى تحت همين عنوان قبلا اعلام كردم ، اما تابناك از ترس همان كسان چاپ نكرد ، امان از ترس و ملاحظه كارى
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
اقای شمع خانی بفکر مهار ویروس در عراق هستند ، وقت ندارند . کسی که مانع قرنطینه شدن قم شده هم پست بالاتر با اختیارات بیشتر میگیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
ملت ایران همه دیدند ومیدانند که آخوندهای لجباز با خرافه گوئی طبق معمول باعث شدند تا قم قرنطینه نشود و کل ایران با مشکل مواجه گردید ویقینن تعدادی از دستگیر شدگان در اعتراضات را بجای آخوندها که کلیپ آنهارا ملت دیدند مجازات میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
به اندازه هر نفری در هر روز ی از ایرانی میمرد باید انها را اعدام کرد ..نه یک بار .که راح تشوند .هر روز یک اعدام .اخرش ایران به دست این چنین ادمها تند رو یی نابود شد.................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
عامل اصلی مانع ایجاد محدودیت در قم و انتشار کرونا به تمام کشور را نه معرفی و نه مجازات می کنند اما عامل فیلم گرفتن از غسالخانه قم را ظرف 24 ساعت دستگیر و مجازات می کنند. چه خوب و درست گفت شاعر بزرگ:
خطا کرد در بلخ آهنگری به کرمان زدند گردن مسگری

عدالت، حقیقت، دین، وجدان، انسانیت کجایید؟ فقط فریاد می زنیم تمام دنیا بد هستند و ما خوبیم!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
کسانیکه در قم در مقابل احکام دولتی مقاومت کردن وحتی دیگرانم را به لیسیدن مقبره هاتشویق میکردند طبق معمول همیشگی آخوندها بودند وهیچ کارشان هم نخواهند کرد به احتمال زیاد دادستانی قم هم بگوید کسانیکه این فیلم هارا پخش کرده اند باید مجازات شوند مانند داد ستان شهر ری وآن بسیجی که آن خانم را با مشت ولگد میزد که مورد حمایت قاضی قرار گرفت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار