دبیرکل خانه کارگر حداقل رقم مورد نیاز برای همسان‌سازی را 17 هزار میلیارد دانست و گفت: ما امیدواریم همسان‌سازی‌ حقوق بازنشستگان به بعداز عید موکول نشود.
کد خبر: ۸۲۳۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴ 16 February 2020

 امیدواریم همسان‌سازی‌ حقوق بازنشستگان به بعداز عید موکول نشود/ برای افزایش رقم یارانه نقدی چانه‌زنی می‌کنیم

 

علیرضا محجوب در جمع بازنشستگان شهر ری که صبح امروز (27 بهمن ماه) برگزار شد، با اشاره به بحث همسان‌سازی‌ حقوق بازنشستگان، عنوان کرد: هرچند بحث همسان‌سازی‌ از حدود 11 سال پیش در مجلس مطرح شده، اما طرحی که تا حدی نزدیک به نظرات کانون بازنشستگان است از حدود سه ماه پیش مورد توجه قرار گرفته است.

او ادامه داد: بعد از سال 87 و به دنبال اعتراض بازنشستگان، وعده‌هایی داده شد و حتی ارقامی به بازنشستگان تعلق گرفت، اما دیدیم که در فیش حقوق از عنوان یارانه برای این ارقام استفاده شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه تامین اجتماعی تنها چیزی که اجرا نکرده‌ همسان‌سازی‌ بوده است، تصریح کرد: هدف ما همسان‌سازی‌ است نه توزیع مساوی منابع. بر این اساس فرمول‌های مختلفی ارائه شد که نهایتا ما این فرمول را که مبلغی به حقوق پایه اضافه شده و همسان‌سازی‌ بر اساس آخرین حقوق دریافتی انجام شود، پذیرفتیم.

او با اشاره به جلساتی که در این زمینه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزار شده، گفت: تامین اجتماعی می‌گوید در صورت تسویه بدهی دولت به این سازمان همسان‌سازی‌ را انجام می‌دهد. بر اساس وعده‌های داده شده قرار است دولت 50 هزار میلیارد از بدهی خود را تسویه کند و قول داده‌اند به محض دریافت 25 هزار میلیارد از این رقم همسان‌سازی‌ کلید می‌خورد.

محجوب ادامه داد: بر اساس آخرین صحبت‌هایی که با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی داشتیم 5 هزار میلیارد تومان از طلب مذکور داده شده و گفته‌اند به زودی 20 هزار میلیارد دیگر می‌دهند.

او حداقل رقم مورد نیاز برای همسان‌سازی را 17 هزار میلیارد دانست و گفت: ما امیدواریم همسان‌سازی‌ حقوق بازنشستگان به بعد عید موکول نشود.

دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: بر اساس فرمول تایید شده هفت طبقه تعیین می‌شود و حقوق بازنشستگان بر این اساس همسان خواهد شد.

او با بیان اینکه عدم همسان‌سازی حقوق تنها مشکل بازنشستگان نیست، گفت: بحث مهم‌تر دریافتی افراد است. برخی به دلیل اینکه سال‌های کمی حق بیمه پرداخته‌اند، دریافتی کمتر از حداقل دارند. برای این افراد ما طرح ترمیم حقوق را در نظر داریم. امیدواریم گام‌های اولیه برداشته شود و در نهایت بتوانیم گام‌های اصلی برای احقاق حقوق بازنشستگان را برداریم.

محجوب همچنین در جواب سوال یکی از بازنشستگان درباره حمایت معیشتی دولت بیان کرد: ما به صورت کلی با یارانه نقدی مخالف بودیم. دولت روحانی نیز در ابتدای کار هم‌نظر با ما بود. نظر ما این است که جای پول نقد طرح کالایی را اجرا کنند، یعنی اقلام مختلف به افراد بدهند، اما نمایندگان مخالفت کردند و در نهایت همین یارانه نقدی ادامه یافت.

او گفت: به دنبال گرانی بنزین بحث حمایت معیشتی پیش آمد و رقمی برای این کار در نظر گرفته شد. آنطور که کمیسیون تلفیق تصویب کرده قرار است هر کس مشمول یارانه نقدی است مشمول حمایت معیشتی هم بشود، اما سر رقم مطرح شده حرف داریم و وقت تصویب طرح در صحن علنی مجلس برای افزایش رقم یارانه نقدی چانه‌زنی می‌کنیم.

منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار