تابناک / عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در لایحه بودجه ۹۹ برای کاهش تصادفات جاده‌ای در کشور تخصیص پیدا کرده است.
کد خبر: ۸۱۷۶۵۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸ 26 January 2020

تابناک / عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در لایحه بودجه ۹۹ برای کاهش تصادفات جاده‌ای در کشور تخصیص پیدا کرده است.

حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 99 چیزی حدود 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای کاهش تصادفات جاده‌ای در کشور تخصیص پیدا کرده است اظهار داشت: با توجه به بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس امکان دارد میزان این مبلغ دچار تغییراتی شده و مقدار آن تغییر پیدا کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس رفع نقاط حادثه‌خیر جاده‌ای کشور را یکی از مؤلفه‌های مهم جهت کاهش وقوع سوانح رانندگی و تلفات انسانی تلقی کرد و ابراز داشت: در کنار اعمال جرایم رانندگی سخت که عامل بازدارنده خوبی محسوب می‌شود کاهش هر چه بیشتر تعداد نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

خسته‌بند با انتقاد شدید از نحوه عملکرد صنایع خودروسازی کشور و ساخت بسیار ضعیف بدنه خودروهای سواری عنوان کرد: هر ساله جان تعداد بسیار زیادی از مردم به علت ناکارآمدی و ناایمن بودن خودروها به خطر می‌افتد و انتظار داریم نهادهای ذی‌ربط در این حیطه ورود جدی‌تری داشته باشند و جلوی ادامه این وضعیت را بگیرند.

بیشتر بخوانید

شیراز| نیم ساعت یک نفر در کشور بر اثر تصادفات فوت می‌کند

خطای انسانی عامل 92 درصد از تصادفات در کشور است

محورهای مواصلاتی ساوه بالاترین آمار تصادفات استان مرکزی را دارد

وی از وجود چیزی حدود 3 هزار و 400 نقطه حادثه‌خیز در کشور سخن گفت و با اشاره به اینکه باید اعتبارات کافی جهت اصلاح این نقاط تخصیص پیدا کند تصریح کرد: در حال حاضر با کمبود اعتبارات و منابع مالی روبه‌رو هستیم اما با تمام این اوضاع باید بر اساس یک برنامه‌ریزی دقیق نسبت به ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای اقدام کنیم.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی تخصیص اعتبارات کلان را لازمه حل و فصل بحث کاهش تلفات انسانی و رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای در کشور دانست و گفت: سالانه بیش از یک میلیون خودرو وارد بازار می‌شود و به واسطه آن تعداد تلفات جاده‌ای نیز افزایش پیدا می‌کند از سوی دیگر نقاط حادثه‌خیز باعث وخیم‌تر شدن وضعیت می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌های ذی‌ربط و مسئولان باید برای کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از سوانح رانندگی اقدامات جدی‌تری انجام دهند خاطرنشان کرد: کیفیت بدنه خودروها در کشورمان به‌هیچ عنوان مطلوب نیست و با کوچک‌ترین تصادف و برخوردی منجر به جراحات شدید و فوت می‌شود.

خسته‌بند خسارات زیادی که از بابت سوانح رانندگی هر ساله بر کشور تحمیل می‌شود را مورد توجه قرار داد و افزود: اصلاح نقاط حادثه‌خیز، تخصیص اعتبارات لازم برای این امر، اعمال جرایم نقدی سنگین برای تخلفات رانندگی و افزایش ایمنی خودروهای تولیدی از جمله مؤلفه‌های اساسی برای کاهش آمار تلفات جاده‌ای در کشور است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار