سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به کاربرد نام جعلی به جای خلیج فارس از سوی کره ای ها، گفت: وزارت دفاع کره جنوبی که نام تاریخی خلیج فارس را نمی داند با چه توجیهی نیرو به منطقه می فرستد؟
کد خبر: ۸۱۶۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴ 22 January 2020
شما نام خلیج فارس را نمی دانید، نیروی نظامی اعزام می کنید؟

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به کاربرد نام جعلی به جای خلیج فارس از سوی کره ای ها، گفت: وزارت دفاع کره جنوبی که نام تاریخی خلیج فارس را نمی داند با چه توجیهی نیرو به منطقه می فرستد؟

 سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در صفحه توئیترش با اشاره به کاربرد نام جعلی به جای نام خلیج فارس از سوی وزارت دفاع کره جنوبی نوشت: «‏اگر وزارت دفاع کره جنوبی حتی نام تاریخی ⁧‫ خلیج فارس‬⁩ را هم نمی داند، با کدام دانش و توجیه می خواهد نیروی نظامی به این منطقه اعزام کند؟! احترام متقابل و پذیرش واقعیات  اساس روابط ملت های متمدن است.»

موسوی روز (دوشنبه) نیز در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره اعزام نیرو کره جنوبی به منطقه نیز گفته بود: دولت کره به ما اطلاع داد که بخشی از ناوگانش را در منطقه عدن به صورت گشت زنی و خارج از ائتلاف آمریکا وارد منطقه کند که ما گفتیم غیرقابل قبول می‌دانیم و آن را همسویی با ماجراجویی آمریکا اعلام کردیم و شایسته روابط دیرینه و قدیمی و دوستانه ما با کره جنوبی نیست.

وی افزود: پیوندهای زیادی بین دو ملت است و مردم ما روابط ریشه داری دارند و این اقدام کره را سازنده نمی‌دانیم و اقداماتی را در سطح دیپلماتیک آغاز کردیم که اگر این تصمیم نهایی و اجرا شود، اقدامات مقتضی دیگر مدنظر است که بعد از آن اعلام خواهیم کرد.  

 وزارت دفاع کره جنوبی سه شنبه اعلام کرد فعالیت یک ناوگان ضد دزدی دریایی خود را که هم اکنون در سواحل آفریقا فعالیت دارد، به مناطق حوالی تنگه هرمز گسترش می‌دهد.

 اعلام تصمیم ارتش کره جنوبی برای گسترش فعالیت نیروی دریایی این کشور به مناطق حوالی تنگه هرمز بعد از فشارهای آمریکا برای کمک کردن به ائتلاف واشنگتن در خلیج فارس صورت گرفته است؛ ائتلافی که واشنگتن مدعی است به منظور ادعایی «حفاظت از نفتکش‌ها» تشکیل داده است.

وزارت دفاع کره جنوبی البته اعلام کرد، سئول به رغم استقرار نیروهایش در حوالی خلیج فارس و تنگه هرمز، قصد ندارد رسما به ائتلاف دریایی آمریکا ملحق شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار