پیرو بارش‌های سیل‌آسای اخیر در جنوب و جنوب شرق کشورمان، هم‌وطنان عزیزمان در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان با مشکلات ناشی از سیل مواجه هستند از این رو نهادهای مختلف از جمله سپاه و ارتش در حال خدمات‌رسانی در این مناطق هستند.
کد خبر: ۸۱۶۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲ 22 January 2020
 
 
 پیرو بارش‌های سیل‌آسای اخیر در جنوب و جنوب شرق کشورمان، هم‌وطنان عزیزمان در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان با مشکلات ناشی از سیل مواجه هستند از این رو نهادهای مختلف از جمله سپاه و ارتش در حال خدمات‌رسانی در این مناطق هستند.

آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۳ دی ۱۳۹۸ در پیامی دستگاه‌های دولتی و مجموعه‌های مردمی را به یاری هر چه بیشتر مردم عزیز مناطق سیل‌زده فراخواندند.

فرمانده کل سپاه، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهور از مناطق سیل‌زده بازدید کرده‌اند.

آخرین احبار خدمات‌رسانی به مناطق سیل‌زده را با میزان بخوانید:

 

توزیع ۴۰ هزار وعده غذای گرم در روز میان سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان از سوی بسیج سازندگی
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۱۲

سرهنگ محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به آخرین اقدامات بسیج سازندگی در راستای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان گفت: پس از استقرار ۲ آشپزخانه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، تعداد ۱۰ هزار وعده غذای گرم در روز‌های آغازین وقوع سیل، به ۴۰ هزار وعده در روز افزایش یافته است. بیشتر

خسارت سیل به سه هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در نیکشهر
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۱۱

فرماندار نیکشهر با بیان اینکه سیل اخیر به سه هزار واحد مسکونی در این شهرستان خسارت وارد کرده است، گفت: ۷۰۰ واحد مسکونی شهری و دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی روستایی در سیل اخیر دچار خسارات جدی شده‌اند.

خسارت سیل به سه هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در نیکشهر

نوبخت: ۱۷ هزار و ۵۰۰ خانه در سه استان سیل‌زده ساخته می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۹

محمدباقر نوبخت صبح امروز در حاشیه بازدید از قطعه یک آزادراه تهران - شمال در جمع خبرنگاران، درباره آسیب سیل اخیر به سه استان جنوبی و برنامه‌های جبران آن اظهار کرد: برای ساخت واحدهای مسکونی در این مناطق بیش از ۱۸۰۰ میلیارد تومان بودجه لازم است که از محل اعتبارات دولتی و تسهیلات تامین خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در سه استان سیل‌زده سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان با اعتبار بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان ساخته می‌شود.

توزیع ۲ هزار تن علوفه دام در مناطق سیل‌زده
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۸

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی با اشاره به اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در سه استان سیل‌زده سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان گفت: حدود ۲ هزار تن علوفه دام به صورت رایگان در مناطق سیل‌زده توزیع شده است.

توزیع ۲ هزار تن علوفه دام در مناطق سیل‌زده

فرماندار منوجان: سیل اخیر خسارت حدود ۷۷ میلیارد تومانی به این شهرستان وارد کرده است
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۸

فرماندار منوجان با بیان اینکه سیل اخیر خسارتی در حدود ۷۷ میلیارد تومان به این شهرستان وارد کرده است، گفت: آب ۱۲ روستا به دلیل شکستگی خط انتقال آب قطع شده بود که از همان روز اول وصل شد.

فرماندار منوجان: سیل اخیر خسارت حدود ۷۷ میلیارد تومانی به این شهرستان وارد کرده است

شرایط شهرستان رودبار جنوب پس از سیل عادی و مسیرهای تردد باز است
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۷

فرماندار شهرستان رودبار جنوب با بیان اینکه شرایط شهرستان رودبار جنوب پس از سیل عادی و مسیرهای تردد باز است، گفت: روز گذشته جلسه‌ای با حضور استاندار کرمان در جنوب استان داشتیم و تمام دستگاه‌ها مکلف شدند که پای کار بیایند و خدمات ارائه کنند.

شرایط شهرستان رودبار جنوب پس از سیل عادی و مسیرهای تردد باز است است

آخرین وضعیت چابهار پس از سیل اخیر
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۷

فرماندار چابهار با بیان اینکه خوشبختانه یک نفر خسارت جانی هم در سیل اخیر نداشتیم، گفت: از زحمات تمامی نیروهای نظامی سپاه و ارتش، نیروی امنیتی و انتظامی، قضایی و سایر سازمان‌ها و نهادها برای کمک رسانی در این شرایط بحرانی سپاسگزاریم.

آخرین وضعیت چابهار پس از سیل اخیر

تعداد گروه‌های جهادی حاضر در روستا‌های سیل‌زده سیستان و بلوچستان به عدد ۱۰۰ رسید
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۵

سرهنگ «علی‌اکبر جعفری» مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون ۱۰۰ گروه جهادی به استعداد بیش از ۴ هزار نفر در روستا‌های سیل‌زده سیستان و بلوچستان به سیل‌زدگان خدمت‌رسانی می‌کنند.

تعداد گروه‌های جهادی حاضر در روستا‌های سیل‌زده سیستان و بلوچستان به عدد ۱۰۰ رسید

قرارگاه قدس نزسا با همه امکانات لجستیکی و مهندسی مشغول خدمت‌رسانی است
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۵

سردار «محمد مارانی» فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با تشریح ابعاد اقدامات این قرارگاه در سیل استان سیستان و بلوچستان گفت که این قرارگاه با همه امکانات لجستیکی و مهندسی در مناطق سیل زده مشغول خدمت رسانی است و همچنین هزار سری لوازم خانگی در بین سیل زدگان مناطق حومه چابهار و کنارک از سوی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه توزیع شده است.

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با همه امکانات لجستیکی و مهندسی مشغول خدمت‌رسانی اس

اولین محموله دارویی نیروی زمینی ارتش به منطقه سیل زده چابهار ارسال شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۴

به دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش اولین محموله دارویی نیروی زمینی ارتش، به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال به منطقه سیل زده روستایی بخش نوبندیان چابهار ارسال شد. بیشتر

سیل بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به استان سیستان و بلوچستان وارد کرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۴

معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته تاکنون، سیل اخیر ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به استان سیستان و بلوچستان وارد کرده است که بیشترین میزان آن در بخش راه‌ها، منازل مسکونی و کشاورزی بوده است. بیشتر

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور برای نظارت و پیگیری میدانی موضوع/ خدمت‌رسانی بیش از ۳ هزار جهادگر شیعه و سنی + تصاویر
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۳

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین «حسن درویشیان» رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: دی‌ماه، ماه پرحادثه‌ای برای کشور بود و علاوه بر این حوادث، سه استان کشور نیز درگیر سیل هستند که خسارت زیادی را به کشور تحمیل کرد. در خصوص سیل همان روز نخست به بازرسان کل استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان دستور داده شد که از نزدیک مسائل مربوط به سیل را نظارت و پیگیری کنند.

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور به بازرسان کل استان‌های سیل‌زده برای نظارت و پیگیری میدانی موضوع

بالگردهای نیروی زمینی سپاه ۸۴ سورتی پرواز در مناطق سیل زده جنوب شرق انجام دادند
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۳

فرمانده هوانیروز سپاه گفت: بالگردهای میل ۱۷۱ و ۲۰۶ نیروی زمینی سپاه ۸۴ سورتی پرواز به مدت بیش از ۶۴ ساعت را در مناطق سیل زده انجام دادند. بیشتر

اقدامات ویژه سپاه و ارتش برای کمک به سیل‌زدگان/ خسارت بیش از هزار میلیارد تومانی به سیستان و بلوچستان/ بازدید امام جمعه زاهدان از مناطق سیل‌زده
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۲

در پی بارندگی شدید و وقوع سیل در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور و استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعزام بالگرد و تجهیزات امدادی به مناطق سیل‌زده، نسبت به امدادرسانی به این مناطق اقدام کرد.

بالگرد‌های Mi-۱۷ نیروی دریایی سپاه نیز با انجام چندین سورتی پرواز در مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار، اقلام امدادی و تجهیزات لازم را به این مناطق ارسال کردند. بیشتر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار